Roczne wyniki finansowe Betacom – znaczący wzrost i stabilny rozwój

Betacom
20 czerwca 2016

Betacom S.A. w roku obrotowym zakończonym 31 marca 2016 r. osiągnął przychody w wysokości 105 131 tys. zł, co stanowi 12% wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Dzięki większym przychodom firma wypracowała także większy zysk operacyjny na poziomie 2 184 tys. zł, czyli o 13% więcej, oraz zysk netto w wysokości 1 823 tys. zł, o 7% wyższy w stosunku do poprzedniego roku. Lepsze wyniki finansowe pozwoliły na poprawienie wskaźników zwrotu z kapitału własnego oraz stopy zwrotu z aktywów.

W zakończonym roku obrotowym Spółka rozwijała kompetencje w zakresie oferowania rozwiązań w chmurze, w tym platformy usług informatycznych na żądanie, a także w rozwoju aplikacji do zarządzania procesami z zakresu miękkiego HR. Betacom zadbał też o rozwój współpracy ze swoimi głównymi partnerami technologicznymi. Spółka jest jednym z czołowych partnerów HPE i posiada unikalne potwierdzenie kompetencji chmurowych – HPE Supercharge.

W wyniku analizy naszych doświadczeń oraz aktualnych trendów rynkowych, zaprojektowaliśmy aplikację do zarządzania procesami z zakresu miękkiego HR. Pierwszym opracowanym i wdrażanym modułem jest Baza Wiedzy, która wspomaga procesy wzmacniania zaangażowania pracowników oraz budowanie kultury organizacyjnej, będącej jednym z największych wyzwań dla pracodawców. Wymaga to zastosowania nowego podejścia do obszaru zarządzania wiedzą zgromadzoną w organizacji, wspierania komunikacji, współpracy i edukacji. Mechanizmy społecznościowe i webowe doskonale uzupełniają takie podejście, umożliwiając budowę nowoczesnego środowiska pracy – mówi Dariusz Styka – Dyrektor Marketingu Betacom S.A.

W ostatnim roku opracowane przez Spółkę rozwiązanie ITmonitoring24 zostało poddane gruntownej modernizacji technicznej. Nastąpił również dalszy rozwój aplikacji poprzez dodanie nowych funkcjonalności. ITmonitoring24 Web Application potrafi monitorować transakcje internetowe z perspektywy klienta końcowego, oferując podgląd 24×7 i powiadamianie o pojawiąjących się nieprawidłowościach, dzięki czemu zapewnia wysoką dostępność i wydajność oraz poziom jakości usług, a także szybką diagnostykę przyczyn przestojów lub awarii.

Betacom S.A. rozwija ponadto współpracę z partnerami technologicznymi. Spółka otrzymała nominacje w 4 kategoriach do nagród wręczanych corocznie przez Hewlett Packard Enterprise w trakcie NEXT – Kongresu Partnerów Hewlett Packard Enterprise 2016. Nominacje Betacom S.A.:
• Największy obrót wypracowany w zakresie sprzedaży pamięci masowych HPE w 2015 roku
• Największy obrót i liczba transakcji na rynku małych i średnich przedsiębiorstw w 2015 roku
• Największe obroty wypracowane w modelu Service Provider w roku 2015 roku
• Najbardziej innowacyjny projekt w zakresie rozwiązań HPE Software w 2015 roku

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>