Wyniki Betacom S.A. po I kwartale

Betacom
4 sierpnia 2004

Betacom S.A. zakończył I kwartał roku obrachunkowego 2004/2005. Sprzedaż firmy w I kwartale wyniosła 11.6 mln PLN, co stanowi wzrost o 68% w stosunku do sprzedaży za I kwartał w analogicznym okresie roku ubiegłego. Strata netto wyniosła 1,4 mln PLN.

„Sprzedaż w branży informatycznej ma charakter sezonowy. Pierwszy kwartał jest okresem najniższej sprzedaży w ciągu roku” – mówi Mirosław Załeski, prezes zarządu Betacom S.A. „Dynamika sprzedaży Betacomu w lipcu 2004 przekroczyła 100% i sprzedaż miesięczna była większa niż sprzedaż w całym I kwartale ubiegłego roku obrotowego” – podkreśla prezes Załęski. Zarząd Betacom S.A. podtrzymuje realizację prognozy zysku netto za cały rok w wysokości 3,4 mln PLN.

W ostatnim okresie Betacom poszerzył swoją ofertę o nowe, bardziej zaawansowane technologicznie produkty i związane z nimi usługi. Znalazły się wśród nich: produkt IRP przeznaczony dla dużych firm z rynku przemysłowego i produkty rodziny Content Managment dla firm z rynku finansowego. Firma poszerzyła również ofertę systemów wspierających zarządzanie infrastrukturą i procesami w IT dla dużych organizacji. Znacznemu wzmocnieniu uległ też dział sprzedaży.

Wprowadzenie do oferty nowych produktów wiązało się z koniecznością zwiększenia zatrudnienia. W ostatnim roku w Betacomie zatrudniono ponad 20 osób, co przyniosło podwyższenie kosztów osobowych. Mimo, że sprzedaż wzrosła bardziej niż koszty osobowe, wynik operacyjny uplasował się na niższym poziomie niż rok temu. Spowodowane jest to również spadkiem poziomu marż na rynku usług informatycznych w I kwartale w stosunku do ubiegłego roku. Zjawisko to dotyczy całej branży IT.

W ostatnim okresie Betacom podpisał 3 nowe, znaczące umowy z HP, IBM, i PKP Informatyka o łącznej wartości około 9 mln zł. Na temat kilku innych prowadzone są rozmowy i do końca roku kalendarzowego firma przewiduje ich finalizację. Oprócz oczekiwanej większej sprzedaży w najbliższych dwóch kwartałach wzrośnie też marża. Przewidywania te wynikają z faktu, że cykl sprzedaży i proces podpisywania projektów bardziej zaawansowanych informatycznie, a więc z reguły przynoszących wyższą marżę, jest dłuższy i kontrakty te podpisywane są zwykle w ostatnim kwartale roku kalendarzowego.

Obecnie Spółka zakończyła przebudowę internetowej strony firmowej. Wdraża także system klasy ERP. Zwiększy on efektywność procesów oraz umożliwi szybszą obsługę klienta i zapewni usługi wysokiej jakości. W następnej fazie wdrożenia tego systemu Betacom zamierza zintegrować go z działającym w firmie od 2 lat systemem CRM firmy Siebel.

***

Firma Betacom S.A. istnieje na rynku od 1995 roku. Zajmuje się produkcją oprogramowania, doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych oraz integracją systemów komputerowych. Betacom należy do grona 10 największych integratorów na polskim rynku. Firma od wielu lat współpracuje z IBM, HP, Cisco Systems, Microsoft, Oracle.
Betacom oferuje: system e-learningowy Saba, realizacje kompleksowych systemów teleinformatycznych, usługi integracyjne, systemy bezpieczeństwa i archiwizacji danych oraz profesjonalną obsługę serwisową.
Od 19 marca 2004 r. akcje Betacom notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>