Najbardziej innowacyjny projekt roku 2018 w obszarze AI – Betacom laureatem nagrody IBM

Betacom
7 czerwca 2019

Podczas tegorocznej gali IBM Partner Ecosytem Summit (Warszawa, 6.06.2019) prezes Bartłomiej Antczak odebrał statuetkę za najbardziej innowacyjny projekt roku 2018 w obszarze AI.
Wręczający nagrodę Jaroslaw Szymczuk – Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie, podkreślił społeczną wartość naszego projektu „Za zaangażowanie sztucznej inteligencji w służbę ludzkości, czyli pomoc dzieciom z autyzmem wspólnie z IBM Watson”.

Jak podkreśla Prezes Betacom, nagroda jest efektem realizowanej przez Spółkę strategii, której kluczowym elementem są rozwiązanie wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI).

Rozwiązanie Bloom Chat Diagnosis mieliśmy okazję zaprezentować w listopadzie 2018 w Barcelonie podczas europejskiego finału IBM Watson Build Dragon’s Den (więcej link – aktualności).

Platforma Bloom wspiera terapeutów w diagnozie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Automatyczna diagnoza bazuje na wynikach testów uwagi słuchowej (audiogramach). Platforma digitalizuje audiogram, analizuje jego dane i wskazuje najbardziej prawdopodobny wynik pasujący do już zgromadzonych danych. Wynik może potwierdzić diagnozę terapeuty lub jej zaprzeczać i wskazać jaki rodzaj terapii powinien być wprowadzony.

W ramach rozwiązania zastosowane są następujące usługi IBM Watson: IBM Watson Assistant – chatbot, IBM Watson Machine Learning – model diagnostyczny, IBM Watson Knowledge Studio – narzędzie do budowy modeli predykcyjnych.

Realizacja tego projektu nie odbyłaby się bez zaangażowania ludzi, którym należą się szczególne gratulacje i podziękowania: Piotr Suchomski, Magdalena Raciniewska, Robert Sobczyk, Magda Pleskacz, Piotr Zdzierak.

Dużym wparciem byli również: Krzysztof Mierzejewski z BI Insight, prof. Dominik Ślęzak z QED oraz Zespół z IBM: Piotr Beńke, Maria Horeglad oraz Marc Yvon.

Dziękujemy IBM za wyróżnienie i gratulujemy pozostałym laureatom.

Więcej informacji
https://www.ibm.com/blogs/ibm-poland/ibm-partner-ecosystem-summit/?linkId=68800229

Udostępnij

Kontakt do inwestorów

Zobacz także

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz firmę Betacom S.A. Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na podstawie analizy ruchów głowy pacjenta wyznacza tzw. siatkę ruchomości […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>
Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.
21 maja 2020

Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.

22 maja wspólnie z Fortinet mieliśmy okazję być Partnerem Strategicznym VII Konferencji organizowanej przez IDG wydawcę Computerworld. To już VIII edycja wydarzenia, które poświęcone jest tematyce chmurowej. Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu, co skłania biznes do inwestycji w rozwiązania chmurowe, jak zmieniają się firmy dzięki chmurze o tym mieliśmy okazję posłuchać podczas […]

>