Spółka Betacom S.A. publiczna

Betacom
13 stycznia 2004

W dniu 13 stycznia br. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wyraziła zgodę na wprowadzenie do obrotu publicznego akcji firmy Betacom S.A.

Do obrotu zostaną wprowadzone akcje serii od A do G. Spółka przeprowadzi publiczną subskrypcję od 1 do 450.000 akcji serii E, w lutym 2004 roku. Oferta skierowana będzie do inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych. Cena emisyjna zostanie określona na podstawie procesu budowania księgi popytu. W ramach transzy zamkniętej zapisy przyjmowane będą w Punkcie Obsługi Klientów Oferującego – Domu Maklerskiego Banku Handlowego S.A. W ramach transzy otwartej zapisy przyjmowane będą w Punktach Obsługi Klientów konsorcjum zorganizowanego przez Oferującego, tj. Domu Maklerskiego Banku Handlowego S.A., Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A. oraz Domu Maklerskiego BZ WBK S.A.

Dalsze utrzymanie dynamicznego rozwoju Betacom S.A., poszerzanie oferty własnych produktów i rozwiązań, a także realizacja zaawansowanych projektów (trwających kilka miesięcy) powoduje zapotrzebowanie na kapitał, dlatego Zarząd zdecydował się na przeprowadzenie publicznej emisji akcji. Spółka spodziewa się pozyskać z rynku kilkanaście milionów złotych.

„W ofercie publicznej chcemy zaoferować walory serii E” – powiedział prezes Betacom S.A., Mirosław Załęski. „Liczymy, że pozyskamy z rynku kilkanaście milionów złotych co pozwoli nam utrzymać obecne tempo rozwoju spółki, opracowania nowych produktów i usług dla naszych Klientów oraz obniżyć koszty transakcyjne, dzięki większej wiarygodności”.

Po zakończeniu subskrypcji akcji serii E przeprowadzona zostanie emisja od 60.000 do 100.000 akcji serii F skierowana do członków Zarządu Betacom SA, a następnie oferta 70.000 akcji serii G skierowana do subemitenta usługowego, w celu późniejszego zbywania tych akcji w ramach programu motywacyjnego, dla osób zaliczonych do kadry kierowniczej Spółki, z wyłączeniem Zarządu. Zbywalność akcji serii F i G będzie ograniczona przez dwa lata od objęcia.

Po zakończeniu publicznej oferty Betacom S.A. zamierza wprowadzić akcje serii od A do E do obrotu na GPW.

Historia firmy sięga 1995 roku, kiedy powstała Betacom Polska Sp. z o.o. Już w 1996 roku Spółka zanotowała 15 mln zł obrotu i znalazła się wśród 100 największych firm informatycznych na polskim rynku (wg Raportu ComputerWorld za rok 1996). W 1999 roku nastąpiła zmiana strategii. Spółka zrezygnowała z działalności produkcyjno – dystrybucyjnej na rzecz dostaw sprzętu renomowanych producentów, integracji i budowania kompetencji o dużej wartości dodanej. W 2000 roku Betacom Polska Sp. z o.o. została przekształcona w Betacom S.A.

Przychody Betacom S.A. w mln zł

Betacom

W listopadzie i grudniu 2003 r. Betacom podpisał wiele nowych umów na łączną wartość kilkunastu mln zł.

Atuty Betacom S.A. to:

* młody dynamiczny management,
* wysokie kompetencje technologiczne potwierdzone certyfikatami,
* przejrzysty, uzależniony od efektów system motywacyjny dla pracowników wszystkich szczebli,
* stabilny personel,
* jasna struktura organizacyjna firmy, sprzyjająca reagowaniu na zmiany w otoczeniu,
* specjalizacja poszczególnych działów (centra kompetencyjne i dział handlowy podzielony na sektory),
* ustalona strategia marketingowa,
* wspomaganie działalności biznesowej sprawdzonymi narzędziami informatycznymi,
* budżetowanie i kontrola kosztów,
* wprowadzenie nowych wysoko-marżowych produktów do oferty firmy,
* ustabilizowana pozycja „solidnego partnera” u światowych dostawców technologii IT,
* pozytywne opinie klientów.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

18 marca 2024

HPE CloudPhysics - uwolnij pełen potencjał swojego IT. Za darmo!

HPE CloudPhysics to platforma analityczna oparta na chmurze, która zapewnia firmom wgląd w sytuację oraz dostarcza rekomendacji w celu optymalizacji ich infrastruktury IT. Czy warto zainteresować się tym rozwiązaniem HPE? Większa widoczność utylizacji zasobów chmury i lokalnych oraz komplet informacji potrzebnych do podsumowania i porównania kosztów Konsekwencją większej widoczności jest ograniczenie kosztów chmury – pomocne w tym są […]

>
15 lutego 2024

Wydarzenie online - Cyberbezpieczeństwo a Dyrektywa NIS 2. Praktyczne rozważania.

Zapraszamy na spotkanie eksperckie, które poświęcone będzie tematyce cyberbezpieczeństwa w kontekście Dyrektywy NIS 2. Dyrektywa NIS 2 to strategiczny dokument regulujący bezpieczeństwo cyfrowe w Unii Europejskiej. Podczas spotkania zaprezentujemy najnowsze wymagania i wytyczne. Termin: Środa, 28 lutego 2024r., godzina 10.00- 12.30 LINK DO REJESTRCJI AGENDA Dyrektywa NIS 2 – nowy, wyższy poziom w zakresie regulacji cyberbezpieczeństwa […]

>
13 lutego 2024

Zaproszenie na webinar #SecurityFocus - Defender for Identity

Betacom S.A., Microsoft, AB S.A. zapraszają do udziału w kolejnym webnarze w zakresie cyberbezpieczeństwa #Security Focus Akademia Microsoft. Termin: czwartek, 29 luty 2024r., godzina 11.00 LINK DO REJESTRACJI Najbliższy temat to: Defender for Identity. Zabezpiecz tożsamość w organizacji. Agenda spotkania: Wyzwania związane z zarządzaniem tożsamością Wprowadzenie do Defender for Identity Rola Defender for Identity w […]

>