Spółka Betacom S.A. publiczna

Betacom
13 stycznia 2004

W dniu 13 stycznia br. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wyraziła zgodę na wprowadzenie do obrotu publicznego akcji firmy Betacom S.A.

Do obrotu zostaną wprowadzone akcje serii od A do G. Spółka przeprowadzi publiczną subskrypcję od 1 do 450.000 akcji serii E, w lutym 2004 roku. Oferta skierowana będzie do inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych. Cena emisyjna zostanie określona na podstawie procesu budowania księgi popytu. W ramach transzy zamkniętej zapisy przyjmowane będą w Punkcie Obsługi Klientów Oferującego – Domu Maklerskiego Banku Handlowego S.A. W ramach transzy otwartej zapisy przyjmowane będą w Punktach Obsługi Klientów konsorcjum zorganizowanego przez Oferującego, tj. Domu Maklerskiego Banku Handlowego S.A., Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A. oraz Domu Maklerskiego BZ WBK S.A.

Dalsze utrzymanie dynamicznego rozwoju Betacom S.A., poszerzanie oferty własnych produktów i rozwiązań, a także realizacja zaawansowanych projektów (trwających kilka miesięcy) powoduje zapotrzebowanie na kapitał, dlatego Zarząd zdecydował się na przeprowadzenie publicznej emisji akcji. Spółka spodziewa się pozyskać z rynku kilkanaście milionów złotych.

„W ofercie publicznej chcemy zaoferować walory serii E” – powiedział prezes Betacom S.A., Mirosław Załęski. „Liczymy, że pozyskamy z rynku kilkanaście milionów złotych co pozwoli nam utrzymać obecne tempo rozwoju spółki, opracowania nowych produktów i usług dla naszych Klientów oraz obniżyć koszty transakcyjne, dzięki większej wiarygodności”.

Po zakończeniu subskrypcji akcji serii E przeprowadzona zostanie emisja od 60.000 do 100.000 akcji serii F skierowana do członków Zarządu Betacom SA, a następnie oferta 70.000 akcji serii G skierowana do subemitenta usługowego, w celu późniejszego zbywania tych akcji w ramach programu motywacyjnego, dla osób zaliczonych do kadry kierowniczej Spółki, z wyłączeniem Zarządu. Zbywalność akcji serii F i G będzie ograniczona przez dwa lata od objęcia.

Po zakończeniu publicznej oferty Betacom S.A. zamierza wprowadzić akcje serii od A do E do obrotu na GPW.

Historia firmy sięga 1995 roku, kiedy powstała Betacom Polska Sp. z o.o. Już w 1996 roku Spółka zanotowała 15 mln zł obrotu i znalazła się wśród 100 największych firm informatycznych na polskim rynku (wg Raportu ComputerWorld za rok 1996). W 1999 roku nastąpiła zmiana strategii. Spółka zrezygnowała z działalności produkcyjno – dystrybucyjnej na rzecz dostaw sprzętu renomowanych producentów, integracji i budowania kompetencji o dużej wartości dodanej. W 2000 roku Betacom Polska Sp. z o.o. została przekształcona w Betacom S.A.

Przychody Betacom S.A. w mln zł

Betacom

W listopadzie i grudniu 2003 r. Betacom podpisał wiele nowych umów na łączną wartość kilkunastu mln zł.

Atuty Betacom S.A. to:

* młody dynamiczny management,
* wysokie kompetencje technologiczne potwierdzone certyfikatami,
* przejrzysty, uzależniony od efektów system motywacyjny dla pracowników wszystkich szczebli,
* stabilny personel,
* jasna struktura organizacyjna firmy, sprzyjająca reagowaniu na zmiany w otoczeniu,
* specjalizacja poszczególnych działów (centra kompetencyjne i dział handlowy podzielony na sektory),
* ustalona strategia marketingowa,
* wspomaganie działalności biznesowej sprawdzonymi narzędziami informatycznymi,
* budżetowanie i kontrola kosztów,
* wprowadzenie nowych wysoko-marżowych produktów do oferty firmy,
* ustabilizowana pozycja „solidnego partnera” u światowych dostawców technologii IT,
* pozytywne opinie klientów.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>