Automatyzacja biznesu nabiera rozpędu.

Working women and Robot computers in the office business RPA Robotic Process Automation
Betacom
21 grudnia 2020

Czy 2021 będzie rokiem Robotic Process Automation?
Wyzwania, z jakimi firmy na całym świecie mierzą się od marca 2020 roku sprawiły, że inwestycje w technologie RPA znacznie wzrosły. Wydaje się, że to dopiero początek, bo biznes ma coraz większy apetyt na inteligentną automatyzację. Betacom posiada kompetencje i doświadczenie oraz – dzięki partnerstwu z UiPath – technologię niezbędną do skutecznego wspierania procesu przyspieszonej automatyzacji polskich firm.

Już w połowie roku było wiadomo, że pandemia wzbudziła większe zainteresowanie i inwestycje w RPA. Przeprowadzona w maju 2020 r. przez Forrester ankieta pokazywała, że blisko połowa respondentów (48%) zwiększy wydatki na technologie inteligentnej automatyzacji. RPA ma im służyć przede wszystkim optymalizowaniu łańcuchów dostaw, automatyzacji procesów wewnętrznych i operacji a także wspieraniu pracy zdalnej.

Biznes coraz częściej zaczyna mówić o podejściu automation first, w ramach którego powierzanie obsługi wszystkich poddających się automatyzacji procesów wewnętrznych robotom programowym staje się standardem.
W pełni zautomatyzowane przedsiębiorstwa mają ogromną przewagę nad innymi firmami, w których procesy realizowane są ręcznie. Raport Capgemini The automation advantage pokazuje, że automatyzacja przekłada się na wzrost przychodów, wzrost produktywności, większą zwinność organizacji oraz poprawę doświadczenia klientów. Z kolei analitycy IDC w raporcie A Robot for Every Worker przekonują, że zastosowanie RPA oznacza dla organizacji zwiększenie efektywności, ograniczenie błędów i wykonywanie większej ilości pracy bez zwiększania zatrudnienia.

Polskie organizacje, które chcą wejść na szybką ścieżkę cyfrowej transformacji i znaleźć się w gronie liderów automatyzacji, mogą liczyć na kompetencje Betacom, który współpracuje z globalnym liderem rozwiązań RPA, firmą UiPath.

„Posiadamy doświadczony zespół konsultantów i inżynierów, którzy mają na swoim koncie liczne wdrożenia robotów RPA firmy UiPath u klientów w różnych branżach. W ostatnim czasie zrealizowaliśmy m.in. projekty w firmach FMCG, logistycznych i produkcyjnych, gdzie automatyzacja pozwoliła przyspieszyć procesy, wyeliminować błędy i opóźnienia a także zapewniła znaczące oszczędności. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych wdrożeń i prowadzimy już rozmowy o projektach, które zostaną uruchomione w przyszłym roku” – mówi Tomasz Głażewski, Hybrid IT Leader w Betacom S.A.

Udostępnij