Automatyzacja biznesu nabiera rozpędu.

Working women and Robot computers in the office business RPA Robotic Process Automation
Betacom
21 grudnia 2020

Czy 2021 będzie rokiem Robotic Process Automation?
Wyzwania, z jakimi firmy na całym świecie mierzą się od marca 2020 roku sprawiły, że inwestycje w technologie RPA znacznie wzrosły. Wydaje się, że to dopiero początek, bo biznes ma coraz większy apetyt na inteligentną automatyzację. Betacom posiada kompetencje i doświadczenie oraz – dzięki partnerstwu z UiPath – technologię niezbędną do skutecznego wspierania procesu przyspieszonej automatyzacji polskich firm.

Już w połowie roku było wiadomo, że pandemia wzbudziła większe zainteresowanie i inwestycje w RPA. Przeprowadzona w maju 2020 r. przez Forrester ankieta pokazywała, że blisko połowa respondentów (48%) zwiększy wydatki na technologie inteligentnej automatyzacji. RPA ma im służyć przede wszystkim optymalizowaniu łańcuchów dostaw, automatyzacji procesów wewnętrznych i operacji a także wspieraniu pracy zdalnej.

Biznes coraz częściej zaczyna mówić o podejściu automation first, w ramach którego powierzanie obsługi wszystkich poddających się automatyzacji procesów wewnętrznych robotom programowym staje się standardem.
W pełni zautomatyzowane przedsiębiorstwa mają ogromną przewagę nad innymi firmami, w których procesy realizowane są ręcznie. Raport Capgemini The automation advantage pokazuje, że automatyzacja przekłada się na wzrost przychodów, wzrost produktywności, większą zwinność organizacji oraz poprawę doświadczenia klientów. Z kolei analitycy IDC w raporcie A Robot for Every Worker przekonują, że zastosowanie RPA oznacza dla organizacji zwiększenie efektywności, ograniczenie błędów i wykonywanie większej ilości pracy bez zwiększania zatrudnienia.

Polskie organizacje, które chcą wejść na szybką ścieżkę cyfrowej transformacji i znaleźć się w gronie liderów automatyzacji, mogą liczyć na kompetencje Betacom, który współpracuje z globalnym liderem rozwiązań RPA, firmą UiPath.

„Posiadamy doświadczony zespół konsultantów i inżynierów, którzy mają na swoim koncie liczne wdrożenia robotów RPA firmy UiPath u klientów w różnych branżach. W ostatnim czasie zrealizowaliśmy m.in. projekty w firmach FMCG, logistycznych i produkcyjnych, gdzie automatyzacja pozwoliła przyspieszyć procesy, wyeliminować błędy i opóźnienia a także zapewniła znaczące oszczędności. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych wdrożeń i prowadzimy już rozmowy o projektach, które zostaną uruchomione w przyszłym roku” – mówi Tomasz Głażewski, Hybrid IT Leader w Betacom S.A.

Udostępnij

Zobacz także

22 stycznia 2021

Kongres Partnerów Hewlett Packard Enterprise 2021

Kongres Partnerów Hewlett Packard Enterprise 2021, Future Redefined za nami! Nowa formuła Kongresu z niezwykłą oprawą i pełna inspiracji, jak zawsze wzbudziła wiele emocji. Z przyjemnością informujemy, iż podczas uroczystości Betacom otrzymał autoryzację Platinum Partnera HPE na 2021 rok. Na osiągnięty status partnerski wpłynęły zarówno wyniki sprzedażowe, ale również najwyższe kompetencje i certyfikaty techniczne naszych […]

>
15 grudnia 2020

RAPORTER - pełna kontrola nad licencjami Microsoft 365

Opracowane przez Inżynierów Betacom narzędzie w prosty, graficzny sposób szybko dostarcza aktualnych informacji o liczbie posiadanych i przypisanych licencji oraz prezentuje ich koszty w podziale na jednostki biznesowe albo dla wybranego okresu. Zarządzanie licencjami Microsoft, zwłaszcza w liczniejszych organizacjach, zawsze było wyzwaniem. Migracja do chmury i przejście na model subskrypcyjny niewiele zmieniło w tej kwestii. […]

>
Eduwarebox Release 2020 Go Live!
12 listopada 2020

Eduwarebox Release 2020 Go Live!

Światło dzienne ujrzała właśnie najnowsza wersja naszego rozwiązania dla edukacji Eduwarebox. Minęły 3 lata od powstania i pierwszego wdrożenia, a dziś z przyjemnością przedstawiamy kolejną, odświeżoną i uaktualnioną odsłonę produktu, który dostarcza jeszcze więcej możliwości nauczycielom i uczniom. O wszystkich istotnych zmianach i planach związanych z dalszym rozwojem informujemy na łamach wydanego właśnie „Release Document […]

>