Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
Betacom
29 maja 2020


Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji.

Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath.

„Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath pozwalają na efektywną, inteligentną automatyzację procesów bazujących na istniejących w firmie tradycyjnych aplikacjach. Bez dokonywania technologicznej rewolucji, bez poważnych inwestycji zapewniają większą elastyczność, przyspieszenie i ograniczenie kosztów”

– mówi Marcin Więcek – RPA Team Leader w Betacom.

UiPath to absolutny lider zestawienia 2019 Gartner Magic Quadrant for Robotic Process Automation Software. W grupie 18 analizowanych dostawców RPA, założona w 2005 r. w Bukareszcie firma wyprzedziła konkurentów zarówno pod względem kompletności wizji, jak i zdolności do jej realizacji.

Nie powinno więc nikogo zdziwić, że technologia UiPath jest dzisiaj wykorzystywana przez ponad 5 tys. przedsiębiorstw na całym świecie, w tym 8 z 10 spółek na liście Fortune 100 oraz połowa z czołowej 50-tki na liście Fortune Global 500. Firma zatrudnia 2,9 tys. pracowników, ma biura w 25 krajach na świecie a jej rozwój aktywnie wspiera 35 tys. certyfikowanych developerów.

RPA to innowacyjna technologia, która umożliwia budowanie i uruchamianie robotów programowych wyręczających ludzi w wykonywaniu powtarzalnych, rutynowych czynności. Mogą one pełni rolę asystenta dla człowieka lub samodzielnego, wirtualnego pracownika. Potrafią logować się do wykorzystywanych w firmie aplikacji i wykonywać określone zadania przekazując informacje o swoich działaniach do centralnego serwera.

„RPA to technologia, która pozwala każdemu skonfigurować oprogramowanie – robota, który będzie wykonywał zadania wcześniej realizowane przez człowieka w systemach komputerowych np. wprowadzał do systemów dane z arkuszy kalkulacyjnych. Roboty są w stanie to zrobić znacznie szybciej a przy tym nie robią błędów i są tańsze. Automatyzacja RPA jest w stanie objąć praktycznie dowolne, powtarzalne, kierowane regułami biznesowymi procesy i zapewnia błyskawiczny zwrot z inwestycji”

– mówił podczas niedawnej konferencji Betacom poświęconej digitalizacji branży TSL, Aleksander Kania, Sales Director w UiPath.

Potencjalne zadania do automatyzacji przy pomocy RPA to powtarzalne czynności wykonywane przez pracowników przynajmniej 50 razy dziennie, pobieranie, wprowadzanie, analiza danych i okresowe raportowanie, wysyłanie i przetwarzanie e-maili na masową skalę, konwersja formatów danych i plików graficznych, transakcje ERP oraz obsługa plikowej pamięci masowej.

Więcej informacji na temat RPA, rozwiązań UiPath oraz oferty Betacom w tym zakresie można uzyskać w specjalnej strefie tematycznej: https://rpa.hybrydoweit.pl/ lub wysyłając maila na adres rpa@betacom.com.pl.

Udostępnij

Kontakt dla inwestorów