Betacom S.A. połączy się z EO NETWORKS S.A.

Betacom
19 lutego 2010

Betacom SA, jeden z czołowych integratorów IT na polskim rynku, podpisał umowę określającą warunki połączenia ze Spółką EO NETWORKS S.A. Zgodnie z wstępnym harmonogramem, połączenie obydwu podmiotów powinno nastąpić do 30 września br.

„Jesteśmy przekonani, iż połączenie z EO NETWORKS SA przyczyni się do podniesienia wartości naszej Spółki, a co za tym idzie przełoży się na jeszcze większą dynamikę wzrostu firmy Betacom. Staramy się odpowiadać na rosnące oczekiwania rynku, w tym celu dążymy do dywersyfikacji oraz poszerzania naszej oferty kompetencyjnej. EO NETWORKS SA posiada wiele gotowych i interesujących rozwiązań software’owych. Dzięki wykorzystaniu naszych kanałów sprzedażowych, będziemy mogli dotrzeć z nimi do szerokiej grupy klientów.” – mówi Mirosław Załęski, Prezes Zarządu Betacom S.A.

Zarząd Betacom S.A. uważa, iż dzięki planowanemu połączeniu potencjał spółki znacznie wzrośnie, przez co umocni ona swoją pozycję w gronie czołowych firm wytwarzających oprogramowanie. „Posiadamy spore zasoby gotówkowe, które pozwolą nam na sfinansowanie rozwoju połączonych spółek. Branża software’owa, mimo kryzysu rozwija się bardzo szybko, dlatego nie wykluczamy kolejnych przejęć w tym segmencie rynku ” – przekonuje Mirosław Załęski.

Podpisana umowa określa sposób połączenia obu spółek. Betacom S.A. przejmie cały majątek należący do EO NETWORKS SA, podwyższając tym samym swój kapitał zakładowy. Wyemituje również pakiet nowych akcji, które zostaną wprowadzone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Określona pula akcji nowej emisji w liczbie
1 346 666 zostanie zaoferowana obecnym akcjonariuszom EO NETWORKS S.A.

Planowane połączenie to jeden z etapów realizacji strategii Spółki. „Spowolnienie gospodarcze zazwyczaj sprzyja konsolidacji. Od dawna przyglądaliśmy się EO NETWORKS SA, dostrzegając tkwiący w niej potencjał. Spółka z powodzeniem realizuje sprzedaż rozwiązań informatycznych na rynkach zagranicznych, m.in. do Niemiec. Doskonale wpisuje się to w naszą strategię, zakładającą poszerzanie rynku odbiorców oraz wzrost udziału rozwiązań software’owych w ogólnej sprzedaży, m.in. poprzez eksport usług programistycznych do krajów Unii Europejskiej” – dodaje Mirosław Załęski.

EO NETWORKS S.A. specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw z sektorów: finansowego, technologicznego, mediów i telekomunikacji. Oferta EO NETWORKS S.A. obejmuje m.in.: usługi w zakresie planowania strategicznego, budowania aplikacji i systemów, narzędzi komunikacyjnych, architektury informacji oraz zarządzania treścią, budowy intranetów, ekstranetów oraz pełnej ekspertyzy dotyczącej wyboru rozwiązań sprzętowych, sieciowych oraz oprogramowania.

O dużej dynamice rozwoju firmy Eo Networks świadczy fakt że w 2009 r. firma została laureatem kolejnej edycji rankingu: Technology Fast 50 CE. Firma eo Networks zajęła 25 miejsce w kategorii najszybciej rozwijających się firm nowych technologii w Europie Centralnej.
Ranking Deloitte Technology Fast 50 w Europie Środkowej tworzony jest już po raz dziesiąty. Zwycięzcy typowani są na podstawie wyników finansowych osiągniętych w okresie pięciu ostatnich lat. Prestiż rankingu rośnie z roku na rok, w miarę jak dołączają do niego nowe firmy i kraje z regionu. Zainicjowany w Kalifornii, w Dolinie Krzemowej, w 1995 roku program jest jedynym w swojej skali promującym młode niezależne lokalne firmy technologiczne na forum globalnym.

Do klientów EO NETWORKS S.A. należą m.in.: Bank Pekao S.A., Noble Bank, Open Finance S.A., ATM S.A., Onet.pl, Komisja Nadzoru Finansowego a około 20% usług programistycznych jest sprzedawana do klientów z Niemiec.

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>