Betacom S.A publikuje wyniki za III kw. roku obrotowego 2006/2007

Betacom
5 lutego 2007

Spółka zanotowała wzrost przychodów oraz zysku netto w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. W efekcie rosnącej koniunktury na rynku rozwiązań Sieciowych i Technologii Internetowych w ostatnim kwartale Spółka pozyskała znaczący 4 letni kontrakt na obsługę 460 Biur Poselskich w całym kraju.

W III kw. bieżącego roku obrotowego Betacom S.A. osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 31,2 mln zł. Zysk ze sprzedaży wyniósł 2,6 mln (co stanowi wzrost do analogicznego okresu roku ubiegłego o 5%), zysk z działalności operacyjnej 2,7 mln zł (co stanowi wzrost do analogicznego okresu roku ubiegłego o 3%). Zysk brutto w trzecim kwartale wyniósł 2,7 mln zł, i wzrósł o 2% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego oraz zysk netto 2,3 mln zł, co stanowi wzrost do analogicznego okresu roku ubiegłego o 8%.

„Rok 2007 r. zapowiada się bardzo optymistycznie dla rynku IT. Odnotowujemy systematyczny wzrost popytu na zaawansowane usługi IT wśród dużych korporacji. Efektem tego jest podpisanie przez Betacom S.A. kilku znaczących umów pod koniec ubiegłego roku. Wierzymy, że kolejne miesiące będą równie udane dla naszej Spółki. Wyniki osiągnięte w III kw. dają ku temu powody.” – powiedział Mirosław Załęski, Prezes Zarządu Betacom S.A.

Wyższe zyski i marże zrealizowane zostały dzięki wzrostowi sprzedaży rozwiązań związanych z tworzeniem oprogramowania i usług. Sprzedaż usług z wartością dodaną w III kwartale wzrosła o około 35% do analogicznego okresu roku ubiegłego. Dzięki pozyskaniu wielu nowych długoterminowych kontraktów w sektorach finansowym i administracji publicznej zatrudnienie w Centrum Kompetencyjnym Rozwoju i Wdrożeń Oprogramowania w III kwartale wzrosło o ponad 20% i zwiększyła się zdolność Spółki do pozyskiwania jeszcze większych kontraktów w tym obszarze. Spółka dostrzega też ożywienie na rynku rozwiązań Sieciowych i Technologii Internetowych. Z tego powodu Betacom S.A. zwiększył kompetencje i zasoby w tym obszarze. W ostatnim kwartale Spółka pozyskała znaczący 4 letni kontrakt na obsługę 460 Biur Poselskich w całym kraju.

Początek IV kwartału dla Betacom S.A. (rozpoczęty w styczniu 2007 r.) wskazuje na znaczącą dynamikę sprzedaży w stosunku do początku analogicznego kwartału roku poprzedniego i dobrze rokuje na poziom sprzedaży w bieżącym kwartale i najbliższym roku.

####

Betacom S.A. zajmuje się produkcją oprogramowania, doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem systemów komputerowych. Od wielu lat z powodzeniem wdraża projekty informatyczne w bankowości, ubezpieczeniach, telekomunikacji, przemyśle, administracji samorządowej i państwowej. Klientami spółki są międzynarodowe korporacje będące liderami w zakresie stosowania najnowszych rozwiązań informatycznych, znane instytucje użyteczności publicznej, a także mniejsze firmy budujące swoją pozycję rynkową. Betacom S.A. istnieje od 1995r., a od 2004 r. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Kontakt dla prasy: Adrian Gawlikowski, Marcin Roszkowski CORE PR; adrian.gawlikowski@corepr.pl; marcin.roszkowski@corepr.pl; tel.(22) 692 16 55, 507 134 937.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>