Betacom S.A udanie rozpoczyna rok obrotowy 2008/2009

Betacom
30 lipca 2008

Betacom S.A. bardzo dobrze rozpoczął rok obrotowy 2008/2009. Pierwszy kwartał przyniósł poprawę wszystkich wskaźników finansowych w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

W pierwszym kwartale bieżącego roku obrotowego Spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 93 mln zł, co stanowi wzrost w stosunku do analogicznego kwartału roku ubiegłego o 140%.

Dzięki większym przychodom niż w analogicznym okresie roku ubiegłego Spółka zanotowała również znaczący przyrost zysku z działalności operacyjnej do poziomu 1,75 mln zł, co stanowi wzrost w stosunku do analogicznego kwartału roku ubiegłego o 266% oraz przyrost zysku netto o 164% do poziomu 1,1 mln zł.

Warto podkreślić że wysokość osiągniętych przychodów w I kwartale stanowi 65% przychodów za cały ubiegły rok a zysk netto za I kwartał stanowi 48% zysku netto za cały ubiegły rok obrotowy.

Pierwszy kwartał to również wiele udanych wdrożeń, m.in. realizacja największego do tej pory projektu dostawy i instalacji prawie 2000 pracowni informatycznych w ramach umowy z MEN oraz zakończenie z sukcesem projektu Akademia PARP.

Zarząd pozytywnie ocenia panującą koniunkturę na rynku IT i liczy na pozyskiwanie nowych dużych kontraktów również w następnych kwartałach.

Ponadto spółka awansowała w strukturze partnerów IBM do statusu IBM Premier Partner oraz stała się ekskluzywnym Partnerem Lenovo ze statusem Premium Partner. Betacom uzyskał również ważną certyfikację HP – Authorized Business Solution Partner (ABSP).

W ramach świadczonych usług spółka poszerzyła portfolio swoich rozwiązań m.in. o pakiet oprogramowania HR-Doc Manager (system elektronicznego archiwum akt kadrowych), FV-Skan Manager (system przetwarzania faktur – skanowania i wprowadzania do systemów) oraz Captaris Workflow (rozwiązanie klasy Business Process Management). Wspomniane narzędzia pozwalają na jeszcze bardziej kompleksowe dotarcie do klientów.

Nowe unikalne produkty oferuje również spółka BI Insight S.A. (spółka zależna Betacom S.A.) specjalizująca się w rozwiązaniach Business Intelligence. Rozwiązanie BI Intellinx to system monitorowania bezpieczeństwa i wykrywania nadużyć w firmach i instytucjach. BI eGlue natomiast jest liderem w dziedzinie dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań w zakresie interakcji z klientem w czasie rzeczywistym, które zwiększają przychody ze sprzedaży, poprawiają wydaj¬ność operacyjną i usprawniają obsługę klienta.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>