Betacom S.A. w gronie najbardziej innowacyjnych

Betacom
15 lutego 2006

Betacom znalazł się w gronie najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce i został uhonorowany “Certyfikatem Innowacyjności 2005″. Ranking powstał w oparciu o wyniki badań nad innowacyjnością polskiej gospodarki. Jego publikacja ma na celu zaprezentowanie publicznie przedsiębiorstw, które postawiły na nowatorstwo i nowoczesność.

Obecność na liście świadczy o uzyskaniu przez Betacom wysokich wskaźników w pięciu ocenianych kategoriach. Analizowano nakłady na badania i rozwój, a także innowacyjność rynkową, innowacyjność procesową, liczbę zarejestrowanych patentów oraz udział w programach badawczych UE.

Badania nad innowacyjnością polskiej gospodarki zostały przeprowadzone po raz pierwszy. Planowana jest ich kontynuacja oraz tworzenie kolejnych rankingów w przyszłych latach. Będą one prowadzone nie tylko przez analizę danych ilościowych, ale także wskaźników jakościowych. W tym celu zostanie powołana grupa ekspertów, którzy będą oceniali innowacyjność firm w poszczególnych branżach.

Raport dotyczący innowacyjności polskiej gospodarki oraz ranking 500 najbardziej rozwojowych polskich firm przygotował zespół ekspertów Międzynarodowej Sieci Naukowej, którą tworzą Instytut Nauk Ekonomicznych PAN (koordynator działań), Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, Instytut Wysokich Ciśnień PAN oraz Instytut Organizacji Systemów Produkcyjnych PW. Ranking powstał w oparciu o metodologię opracowaną i zastrzeżoną przez INE PAN. Partnerem badań jest BRE Bank SA, a patronem medialnym projektu – „Gazeta Prawna”.

Firma Betacom S.A. istnieje na rynku od 1995 roku. Zajmuje się produkcją oprogramowania, doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych oraz integracją systemów komputerowych. Betacom należy do grona 6 największych integratorów na polskim rynku. Firma od wielu lat współpracuje m.in. z IBM, HP, Cisco Systems, Microsoft, Oracle.
Swoją główną działalność firma skupia na integracji systemów informatycznych i usług sieciowych, kompleksowej obsłudze informatycznej, oferowaniu systemów e-learningowych, budowie systemów bezpieczeństwa i archiwizacji danych, dostawie markowego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania renomowanych producentów. Firma posiada szybko rozwijającą się ogólnopolską sieć serwisową. Od 19 marca 2004 r. akcje Betacom notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>