Betacom SA – Certyfikowanym Software Integratorem List SpA

Betacom
3 kwietnia 2006

3 kwietnia 2006 roku Betacom SA podpisał umowę partnerską z włoską firmą List SpA, liderem rozwiązań rynków elektronicznych dla banków, biur maklerskich oraz instytucji finansowych zajmujących się obrotem instrumentami finansowymi przy wykorzystaniu elektronicznych kanałów dostępu.

W ramach zawartej umowy Betacom SA został wyłącznym partnerem firmy List na Polskę o statusie Certyfikowanego Software Integratora. Betacom będzie odpowiedzialny za sprzedaż, wdrażanie oraz rozwój aplikacji FastTrade dla klientów końcowych. W ramach podpisanej umowy Betacom będzie oferował również linię wsparcia – help desk.

List SpA jest światowym liderem innowacyjnych rozwiązań informatycznych dla sektora finansowego. Firma posiada 20. letnie doświadczenie w zakresie projektowania rozwiązań rynków elektronicznych (giełd, rynków regulowanych, pieniężnych itd.), projektowania rozwiązań obsługujących handel na rynkach elektronicznych oraz umożliwiających zarządzanie ryzykiem operacyjnym. Firma List jest jednym z dostawców oprogramowania umożliwiającego dostęp do systemów informatycznych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dzięki aplikacji FastTrade List SpA członkowie Giełdy będą mieli możliwość równoczesnego dostępu do systemu informatycznego GPW oraz MTS-CeTO. FastTrade to jedyna dostępna na rynku aplikacja zapewniająca równoległy dostęp do systemów obydwu platform obrotu. Rozwiązanie to może być szczególnie przydatne dla tych podmiotów (głównie banków), które są jednocześnie członkami GPW i MTS-CeTO, ponieważ z jednej aplikacji mogą mieć dostęp do obydwu rynków.

FastTrade to zespół narzędzi informatycznych przeznaczonych dla uczestników rynków elektronicznych, które umożliwiają przeprowadzanie zaawansowanych operacji finansowych równocześnie na wielu rynkach za pomocą jednego i jednolitego interfejsu. Wprowadzenie oferty narzędzi FastTrade na rynek Polski to nowa jakość zarządzania trading roomem oraz przeprowadzania operacji finansowych na wielu rynkach elektronicznych.

Oficjalne przedstawicielstwo firmy List w Polsce prowadzone jest przez Management&Consulting Group. Więcej informacji o narzędziach FastTrade znajdziecie Państwo pod adresem:

http://www.mcgroup-eu.com/list/

http://www.list.it/index_en.htm

***
Firma Betacom S.A. istnieje na rynku od 1995 roku. Zajmuje się produkcją oprogramowania, doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych oraz integracją systemów komputerowych. Betacom należy do grona 6 największych integratorów na polskim rynku. Firma od wielu lat współpracuje m.in. z IBM, HP, Cisco Systems, Microsoft, Oracle.
Swoją główną działalność firma skupia na integracji systemów informatycznych i usług sieciowych, kompleksowej obsłudze informatycznej, oferowaniu systemów e-learningowych, budowie systemów bezpieczeństwa i archiwizacji danych, dostawie markowego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania renomowanych producentów. Firma posiada szybko rozwijającą się ogólnopolską sieć serwisową. Od 19 marca 2004 r. akcje Betacom notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>