Betacom wraz z HP Inc. i Microsoft partnerami konferencji Miasta w Internecie

Betacom wraz z HP Inc. i Microsoft partnerami konferencji Miasta w Internecie
Betacom
10 lipca 2018

Konferencja opierała się na dyskusjach na temat cyfrowych transformacji, które już się dzieją i które czekają Polskę w perspektywie najbliższych lat. Grono ekspertów z różnych obszarów zarówno sektora publicznego, jak i firm technologicznych opowiadało na pytanie – na co tak naprawdę wydajemy największe w historii środki unijne przeznaczone na informatyzację?

Program konferencji składał się z 2 dużych sesji plenarnych, 13 bloków tematycznych i 2 debat. Pierwszy dzień poświęcony był przede wszystkim wizji cyfrowego państwa z perspektywy resortu cyfryzacji i ekspertów e-administracji oraz różnym aspektom rozwoju administracji, udanym wdrożeniom smart cities oraz informatycznym aspektom wyborów samorządowych. Przedstawiono także raport na temat e-usług publicznych w Polsce – tych realnie i pozornie działających, czy wręcz mimo sporych wydatków wciąż pozostających w fazie realizacji.

Drugiego dnia Konferencji w ramach bloków tematycznych dokonano szczegółowego przeglądu strategicznych działań i projektów na rzecz zapewnienia e-tożsamości Polakom w kontekście obowiązków samorządu lokalnego oraz bezpieczeństwa cyfrowego na poziomie administracji gminnej oraz placówek oświatowych.

Z uczestnikami konferencji swoją wiedzą i praktyką dzielili się przedstawiciele Ministerstw: Cyfryzacji, Finansów, Zdrowia, urzędów marszałkowskich, uczelni wyższych, instytutów badawczych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz przedstawiciele prywatnych i międzynarodowych korporacji z branży ICT.

Poza niezwykle interesującymi debatami i wystąpieniami można było także odwiedzić stoiska firm partnerskich, m.in. Betacom, HP Inc. i Microsoft, na których prezentowane były nowoczesne rozwiązania technologiczne, sprzęt i usługi. Zaprezentowane zostały technologie VR, najnowszy rozwiązania informatyczne i kompleksowy outsourcing IT oraz wiele innych możliwości obecnych w procesie cyfryzacji naszego kraju.

Wydarzenie zakończyło się w piątek 29.06 podsumowaniem ustaleń i prognoz na najbliższy rok oraz kolejne lata cyfryzacji procesów i usług. Ponadto uczestnicy zwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, będące symbolem miasta i muzeum Solidarności. Konferencja zgromadziła ponad 250 uczestników, którzy na co dzień biorą aktywny udział we wdrażaniu procesu cyfryzacji naszego kraju.

Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom i zaprosili do udziału w kolejnej, 23 edycji konferencji w 2019 roku. Betacom wraz z pozostałymi partnerami tej konferencji wyrazili swoją chęć aktywnego uczestnictwa w procesie cyfryzacji poprzez dostarczanie swoich produktów i usług. Nawiązaliśmy liczne kontakty przede wszystkim z osobami z sektora publicznego, którzy są decydentami w kwestii doboru kluczowych elementów do kreowania cyfrowej ery w polskiej administracji.

Udostępnij

Zobacz także

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz firmę Betacom S.A. Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na podstawie analizy ruchów głowy pacjenta wyznacza tzw. siatkę ruchomości […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>
Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.
21 maja 2020

Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.

22 maja wspólnie z Fortinet mieliśmy okazję być Partnerem Strategicznym VII Konferencji organizowanej przez IDG wydawcę Computerworld. To już VIII edycja wydarzenia, które poświęcone jest tematyce chmurowej. Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu, co skłania biznes do inwestycji w rozwiązania chmurowe, jak zmieniają się firmy dzięki chmurze o tym mieliśmy okazję posłuchać podczas […]

>