BI Insight S.A. – Wspólne przedsięwzięcie Gilon Business Insight i Betacom S.A. oferujące rozwiązania Business Intelligen

Betacom
26 września 2006

Dnia 14 września 2006 roku została zawarta umowa, na mocy której Gilon Business Insight i Betacom S.A. powołały do życia spółkę BI Insight S.A. Głównym przedmiotem działalności nowego przedsięwzięcia jest świadczenie usług Business Intelligence.

Kapitał zakładowy utworzonej spółki wynosi 500 tys. złotych. Gilon Business Insight objął 51% akcji, a pozostałe 49% jest w posiadaniu Betacom S.A. Siedziba firmy mieści się w Warszawie.

„Rynek Business Intelligence w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Od pewnego czasu obserwujemy duże zapotrzebowanie na fachową wiedzę dotyczącą samego BI i w jaki sposób je efektywnie wykorzystać w biznesie. Świadomość kadry zarządzającej dotycząca wykorzystania BI stale rośnie. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie wraz z naszym partnerem, liderem na niezwykle konkurencyjnym rynku izraelskim powołaliśmy spółkę BI Insight S.A. Jej celem będzie świadczenie usług z zakresu Business Intelligence”- powiedział Mirosław Załęski, Prezes Zarządu Betacom S.A.

Na polskim rynku daje się zaobserwować rosnące zapotrzebowanie na usługi Business Intelligence przede wszystkim dla dużych korporacji. Świadomość potrzeby wdrażania kompleksowych projektów Business Intelligence obejmujących wszystkich pracowników firmy, a nie tylko menadżerów wzrasta. Do implementacji systemu w dużych strukturach IT należy dysponować obszerną wiedzą informatyczną i dużym doświadczeniem w podobnych wdrożeniach. Dlatego BI Insight S.A. będzie kierowała swoją ofertę przede wszystkim do dużych firm. Gdzie kompetencje Gilon BI w połączeniu ze znajomością rynku krajowego przez Betacom S.A. pozwolą świadczyć nowej spółce unikatowe usługi, dla dużych polskich przedsiębiorstw i instytucji. Oprócz ofert skierowanych do dużych korporacji BI Insight S.A. będzie również dysponować rozwiązaniami dla małych i średnich firm. W zależności od wielkości oraz indywidualnych potrzeb klientów proponowane rozwiązania będą precyzyjnie dopasowane do specyfiki procesów biznesowych danego przedsiębiorstwa.

„Na rynku izraelskim jesteśmy liderem w zakresie świadczenia usług Business Intelligence. Wśród naszych Klientów są największe banki i instytucje finansowe. Nasze plany zakładają również wejście na rynki europejskie. W Polsce prowadziliśmy rozmowy z kilkoma partnerami i ostatecznie wybraliśmy Betacom S.A. Mamy nadzieje, że współpraca z naszym partnerem przyniesie korzyści obu stronom, a BI Insight S.A szybko zdobędzie uznanie wśród polskich przedsiębiorstw.” – powiedział Guy Greenberg, Prezes Zarządu i założyciel Gilon Business Insight.

***********************************************************************************************

Business Intelligence (BI) to oprogramowanie wspomagające procesy podejmowania decyzji poprzez analizę danych zgromadzonych w systemach informatycznych. Wdrożone pozwalają lepiej zarządzać zasobami firmy, pomagają podejmować decyzje i gwarantują oszczędność czasu i pracy.

Betacom S.A. zajmuje się produkcją oprogramowania, doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem systemów komputerowych. Od wielu lat z powodzeniem wdraża projekty informatyczne w bankowości, ubezpieczeniach, telekomunikacji, przemyśle, administracji samorządowej i państwowej. Klientami spółki są międzynarodowe korporacje będące liderami w zakresie stosowania najnowszych rozwiązań informatycznych, znane instytucje użyteczności publicznej, a także mniejsze firmy budujące swoją pozycję rynkową. Betacom S.A. istnieje od 1995 r., a od 2004 r. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Gilon Business Insight należy do największych izraelskich firm zajmujących się wdrażaniem systemów Business Intelligence. W ramach jednej struktury oferuje usługi BI wraz szerokim wachlarzem sprawdzonych rozwiązań i produktów bazujących na najwyższej technologii. Do klientów Gilon BI należą czołowe międzynarodowe firmy z branży finansowej, przemysłowej, telekomunikacji oraz służby zdrowia. Z rozwiązań BI firmy korzystają także izraelskie instytucje rządowe.

Kontakt dla prasy: Adrian Gawlikowski, Marcin Roszkowski CORE PR; adrian.gawlikowski@corepr.pl; marcin.roszkowski@corepr.pl; tel.(22) 692 16 55, 507 134 937.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>