Content Value S.A. – nowe przedsięwzięcie Betacom S.A. i NTT System S.A.

Betacom
21 kwietnia 2009

W dniu 25 marca br. Betacom S.A. oraz NTT System S.A. założyły nową spółkę Content Value S.A. Firma koncentrować się będzie na produkcji oprogramowania szkoleniowego.

NTT System S.A. – wiodący producent komputerów oraz dystrybutor podzespołów i peryferii komputerowych oraz Betacom S.A., zajmujący się produkcją oprogramowania, doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych, powołały spółkę Content Value S.A. Funkcję prezesa objął w niej Tomasz Lewandowski posiadający wieloletnie doświadczenie w branży IT i doświadczenie menadżerskie zdobyte w firmach Softbank, Optimus, Hewlett Packard i ABG. Tomasz Lewandowski jest także akcjonariuszem nowoutworzonej spółki.

Kapitał zakładowy Spółki wynosi 460 tys. zł, na którą składa się 460 tys. akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 1 zł za akcję. NTT System objęła 225 tys. akcji, które stanowią 48% kapitału zakładowego Content Value S.A. Betacom natomiast wszedł w posiadanie 92 tys. akcji, stanowiących 20% udziału w Spółce.

„Zarządzanie i rozwój kapitału ludzkiego w erze społeczeństwa informacyjnego wymaga stałego podnoszenia kompetencji, a wynikające z tego zapotrzebowanie na szkolenia systematycznie wzrasta. W dobie Internetu szkolenia elearningowe są szczególnie pożądane i atrakcyjne zarówno dla uczniów jak też pracowników zobligowanych do stałego podnoszenia kompetencji” – uważa Tomasz Lewandowski prezes Content Value S.A.

Spółka Betacom S.A. od wielu lat jest liderem w zakresie oferowania pełnych rozwiązań elearningowych. W swojej ofercie posiada m.in. wiodącą na świecie platformę do obsługi szkoleń elektronicznych – Saba Learning Enterprise.

„Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie wśród naszych klientów na systemy e-learningowe wraz z contentem elektronicznym. Powołanie Content Value pozwoli na wsparcie sprzedaży innych produktów znajdujących się w ofercie Betacom S.A. Współpraca z firmą NTT System posiadającą wieloletnie doświadczenie w branży informatycznej umożliwi jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału firm Betacom, NTT i Content Value. W swojej działalności chcemy również skupić się na hostingu systemów szkoleniowych wraz z własnymi szkoleniami elektronicznymi.” – komentuje Mirosław Załęski, Prezes Zarządu Betacom S.A.

Wiceprezes Zarządu NTT System S.A. Andrzej Kurek zaznacza, iż wysoki poziom oferowanych usług pozwoli sprostać wysokim oczekiwaniom klientów przy jednocześnie dopasowanej do ich potrzeb ofercie.

„Z punktu widzenia NTT jest to nowy bardzo obiecujący obszar działalności informatycznej. W szybko zmieniającym się otoczeniu gospodarczym coraz więcej firm decyduje się na optymalizację kosztów działalności, nie chcąc jednocześnie rezygnować z realizacji zadań. Stosując rozwiązania elearningowe Content Value nawet przy ograniczonym budżecie można zrealizować wszystkie cele organizacji. Produkty Content Value pozwalają na poszerzanie rynku u Klientów korporacyjnych, w szczególności zatrudniających dużą liczbę pracowników i o strukturze oddziałowej. Dodatkowo pragniemy zaoferować rozwiązania dla rynku szkolno-edukacyjnego oraz nowe produkty dla obszaru konsumenckiego na którym NTT funkcjonuje praktycznie od początku działalności. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż społeczeństwo polskie ma dużo większy dostęp do komputerów i Internetu niż kilka lat temu, kiedy idea i rozwiązania szkoleń elektronicznych się rodziła”.

Niska konkurencja, chłonny rynek oraz wieloletnie doświadczenie posiadane przez Spółki w tym segmencie powodują, iż wspólna inwestycja ma szanse w szybkim tempie odnieść duży sukces rynkowy.

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>