Debiut PDA Betacomu

Betacom
1 marca 2004

W dniu 2 marca 2004 r PDA Betacom zadebiutują na GPW w notowaniach ciągłych. Publiczna subskrypcja akcji serii E zakończyła się 11 lutego 2004 r. Podczas subskrypcji redukcja zapisów w Transzy Otwartej wyniosła ok. 92%, a w Transzy Zamkniętej 95%.

Spółka Betacom w pierwszej publicznej subskrypcji zaoferowała 450 000 akcji serii E, z czego 200 000 w Transzy Otwartej, a 250 000 w Transzy Zamkniętej. W Transzy Zamkniętej inwestorzy złożyli deklaracje zapisu na 5.127.000 akcji. W Transzy Otwartej inwestorzy zapisali się na 2.473.552 akcji. Dzięki emisji akcji, Spółce udało się pozyskać z rynku 12,6 mln złotych.

Betacom

„Wierzymy, że inwestorzy giełdowi będą usatysfakcjonowani kursem naszych walorów na giełdzie. Mamy nadzieję, że większość z nich traktuje inwestycję w nasze akcje długoterminowo.” – powiedział Mirosław Załęski, Prezes Zarządu Betacom S.A.

Środki z emisji firma planuje przeznaczyć przede wszystkim na umocnienie swojej pozycji wśród integratorów na rynku średnich i dużych klientów korporacyjnych poprzez poszerzenie i rozwój dotychczasowej oferty produktów i usług.

Betacom

Dzięki decyzji o upublicznieniu spółki Betacom podpisuje coraz większe kontrakty i tak np. w grudniu 2003 roku zawarty został największy w historii Spółki kontrakt na opracowanie projektu Systemu „Storage” (system centralnej pamięci masowej opartej na macierzach dyskowych wraz z infrastrukturą SAN), oraz jego dostawę i wdrożenie o wartości brutto 7,9 mln zł z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A.

Betacom

Z kolei w lutym 2004r. firma Betacom wygrała największy w historii Spółki kontrakt z odbiorcą z sektora finansowego na budowę sieci WAN na terenie całego kraju dla ponad 60 oddziałów z wykorzystaniem technologii Cisco Systems na kwotę brutto około 3 mln zł.

Betacom posiada status jedynego przedstawiciela Saba Software w Polsce, Czechach i na Węgrzech, jest również autorem polskiej wersji Saba Learning Enterprise. Oferowany przez Betacom nowy system zarządzania kapitałem ludzkim umożliwia przeprowadzenie większej liczby szkoleń dla szerszej grupy pracowników w krótszym czasie, co zapewnia wyższą efektywność pracy. Rozwiązania oferowane przez Betacom są wykorzystywane do obniżania kosztów wdrażania innych systemów w przedsiębiorstwie, takich jak system zarządzania obsługą klientów CRM lub systemy ERP, pozwalają one bowiem na sprawną organizację szkoleń umożliwiających pracownikom szybkie rozpoczęcie pracy w nowych systemach.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Eduwarebox Release 2020 Go Live!
12 listopada 2020

Eduwarebox Release 2020 Go Live!

Światło dzienne ujrzała właśnie najnowsza wersja naszego rozwiązania dla edukacji Eduwarebox. Minęły 3 lata od powstania i pierwszego wdrożenia, a dziś z przyjemnością przedstawiamy kolejną, odświeżoną i uaktualnioną odsłonę produktu, który dostarcza jeszcze więcej możliwości nauczycielom i uczniom. O wszystkich istotnych zmianach i planach związanych z dalszym rozwojem informujemy na łamach wydanego właśnie „Release Document […]

>
14 października 2020

Rewolucyjne wykorzystanie VR w diagnostyce i terapii kręgosłupa.

Projekt „VRneck SOLUTION – Innowacyjny system do diagnostyki, terapii i treningu zaburzeń funkcjonalnych i uszkodzeń części szyjnej kręgosłupa”, pozytywnie oceniony podczas lipcowego panelu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), teraz doczekał się podpisania umowy na jego finansowanie. Lubimy dzielić się pozytywnymi wiadomościami, dlatego z dumą informujemy o podpisaniu przez konsorcjum Uniwersytetu Medycznego w Łodzi […]

>
Portal Intranetowy dla  Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
9 września 2020

Portal Intranetowy dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Wygrany, wspólny projekt Betacom i Control System Software podzielony jest na klika etapów, a całość zostanie zrealizowana do 30 września 2021. Celem jest zbudowanie zintegrowanego środowiska pracy grupowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, jakim stanie się portal intranetowy wraz z aplikacjami dziedzinowymi. Będzie on obejmował wdrożenie i uruchomienie portalu intranetowego do gromadzenia i wymiany wiedzy wraz […]

>