Debiut PDA Betacomu

Betacom
1 marca 2004

W dniu 2 marca 2004 r PDA Betacom zadebiutują na GPW w notowaniach ciągłych. Publiczna subskrypcja akcji serii E zakończyła się 11 lutego 2004 r. Podczas subskrypcji redukcja zapisów w Transzy Otwartej wyniosła ok. 92%, a w Transzy Zamkniętej 95%.

Spółka Betacom w pierwszej publicznej subskrypcji zaoferowała 450 000 akcji serii E, z czego 200 000 w Transzy Otwartej, a 250 000 w Transzy Zamkniętej. W Transzy Zamkniętej inwestorzy złożyli deklaracje zapisu na 5.127.000 akcji. W Transzy Otwartej inwestorzy zapisali się na 2.473.552 akcji. Dzięki emisji akcji, Spółce udało się pozyskać z rynku 12,6 mln złotych.

Betacom

„Wierzymy, że inwestorzy giełdowi będą usatysfakcjonowani kursem naszych walorów na giełdzie. Mamy nadzieję, że większość z nich traktuje inwestycję w nasze akcje długoterminowo.” – powiedział Mirosław Załęski, Prezes Zarządu Betacom S.A.

Środki z emisji firma planuje przeznaczyć przede wszystkim na umocnienie swojej pozycji wśród integratorów na rynku średnich i dużych klientów korporacyjnych poprzez poszerzenie i rozwój dotychczasowej oferty produktów i usług.

Betacom

Dzięki decyzji o upublicznieniu spółki Betacom podpisuje coraz większe kontrakty i tak np. w grudniu 2003 roku zawarty został największy w historii Spółki kontrakt na opracowanie projektu Systemu „Storage” (system centralnej pamięci masowej opartej na macierzach dyskowych wraz z infrastrukturą SAN), oraz jego dostawę i wdrożenie o wartości brutto 7,9 mln zł z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A.

Betacom

Z kolei w lutym 2004r. firma Betacom wygrała największy w historii Spółki kontrakt z odbiorcą z sektora finansowego na budowę sieci WAN na terenie całego kraju dla ponad 60 oddziałów z wykorzystaniem technologii Cisco Systems na kwotę brutto około 3 mln zł.

Betacom posiada status jedynego przedstawiciela Saba Software w Polsce, Czechach i na Węgrzech, jest również autorem polskiej wersji Saba Learning Enterprise. Oferowany przez Betacom nowy system zarządzania kapitałem ludzkim umożliwia przeprowadzenie większej liczby szkoleń dla szerszej grupy pracowników w krótszym czasie, co zapewnia wyższą efektywność pracy. Rozwiązania oferowane przez Betacom są wykorzystywane do obniżania kosztów wdrażania innych systemów w przedsiębiorstwie, takich jak system zarządzania obsługą klientów CRM lub systemy ERP, pozwalają one bowiem na sprawną organizację szkoleń umożliwiających pracownikom szybkie rozpoczęcie pracy w nowych systemach.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>
Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.
21 maja 2020

Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.

22 maja wspólnie z Fortinet mieliśmy okazję być Partnerem Strategicznym VII Konferencji organizowanej przez IDG wydawcę Computerworld. To już VIII edycja wydarzenia, które poświęcone jest tematyce chmurowej. Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu, co skłania biznes do inwestycji w rozwiązania chmurowe, jak zmieniają się firmy dzięki chmurze o tym mieliśmy okazję posłuchać podczas […]

>