Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
Betacom
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM).

Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one na celu omówienie i wymianę doświadczeń z wdrożeń Eduwarebox m.in. w Ministerstwie Edukacji na Słowacji oraz projektach zrealizowanych w Polsce.

VBM to wiodące stowarzyszenie profesjonalnych dostawców treści edukacyjnych w Niemczech, które zrzesza wszystkich wydawców podręczników. Wśród aktywnych członków Stowarzyszenia są między innymi przedstawiciele największych graczy rynku wydawniczego wywodzący się z Klett, Cornelsen oraz Westerman. Do zadań VBM należy między innymi opracowywanie rozwiązań technologicznych wspomagających wydawców w procesie bezpiecznego udostępniania treści cyfrowych dostosowanych do potrzeb dydaktycznych w porozumieniu z nauczycielami i uczniami.
Verband Bildungsmedien zarządza obecnie repozytoriami materiałów edukacyjnych i licencjonowaniem dostępów do tych zasobów na poziomie ministerstw, wydziałów edukacji miast czy też indywidualnych szkół.

Więcej informacji o VBM https://www.bildungsmedien.de/

Podczas najbliższych warsztatów, których celem jest m.in. weryfikacja organizacyjnych i technologicznych możliwości współpracy partnerów konsorcjum (T-systems oraz VBM), zaprezentowane zostanie rozwiązanie Eduwarebox w odniesieniu do referencyjnych projektów Betacom. Poza prezentacją wymiaru funkcjonalnego (skupiającego się na modułach zarządzania licencjami, budowania planów lekcji w oparciu o zewnętrzne zasoby wydawców), jeden z bloków zostanie poświęcony omówieniu założeń projektowych przy kompleksowych i masowych wdrożeniach oraz zdobytych do tej pory doświadczeniach Betacom.

W każdej takiej dyskusji, punktem wyjścia do rozmów jest szersze spojrzenia na transformację cyfrową, która wymaga podejścia opartego na programie, a nie tylko na wymiarze pojedynczego projektu. Udane zaangażowanie zawsze zaczyna się od wspólnego zrozumienia wizji, celów, wyzwań i oczekiwanych rezultatów naszego partnera. Dlatego wspólne, sierpniowe warsztaty w Berlinie mają kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju współpracy.

Rozmowy partnerów konsorcjalnych z VBM to realizacja strategii budowania pozycji Betacom na terytorium DACH, ze szczególnym uwzględnieniem założeń federalnego programu Digital Pakt, finansowanego przez rząd niemiecki i mającego na celu przyspieszenie procesów transformacji w szkołach. Obecnie konsorcjum wraz z Deutche Telekom jest zaangażowane w procesy sprzedażowe do klientów z sektora publicznego. Największym przedsięwzięciem jest przetarg prowadzony przez Ministerstwo Edukacji regionu Badenia Wirtemberg, które decyduje o wyborze rozwiązania dla ponad 1.5M uczniów.

Eduwarebox to silnik, umożliwiający tworzenie własnych serwisów w oparciu o technologiczne rozwiązania dla branży edukacyjnej. Gotowe do użycia komponenty Eduwarebox przyspieszają proces uruchamiania platform edukacyjnych. Platforma pozwala również na automatyzację budowy całej architektury serwisu z uwzględnieniem jego unikalnego charakteru. Instytucja edukacyjna bez problemu stworzy własny zgodny z identyfikacją wizualną marki.

Eduwarebox zapewnia swoim użytkownikom najwyższe standardy bezpieczeństwa i jest rozwijana w Betacom w ramach Linii Biznesowej Edukacja.

Udostępnij

Zobacz także

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>
Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.
21 maja 2020

Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.

20 maja wspólnie z Fortinet mieliśmy okazję być Partnerem Strategicznym VIII Konferencji organizowanej przez IDG wydawcę Computerworld. To już kolejna edycja wydarzenia, które poświęcone jest tematyce chmurowej. Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu, co skłania biznes do inwestycji w rozwiązania chmurowe, jak zmieniają się firmy dzięki chmurze o tym mieliśmy okazję posłuchać podczas […]

>