Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
Betacom
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM).

Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one na celu omówienie i wymianę doświadczeń z wdrożeń Eduwarebox m.in. w Ministerstwie Edukacji na Słowacji oraz projektach zrealizowanych w Polsce.

VBM to wiodące stowarzyszenie profesjonalnych dostawców treści edukacyjnych w Niemczech, które zrzesza wszystkich wydawców podręczników. Wśród aktywnych członków Stowarzyszenia są między innymi przedstawiciele największych graczy rynku wydawniczego wywodzący się z Klett, Cornelsen oraz Westerman. Do zadań VBM należy między innymi opracowywanie rozwiązań technologicznych wspomagających wydawców w procesie bezpiecznego udostępniania treści cyfrowych dostosowanych do potrzeb dydaktycznych w porozumieniu z nauczycielami i uczniami.
Verband Bildungsmedien zarządza obecnie repozytoriami materiałów edukacyjnych i licencjonowaniem dostępów do tych zasobów na poziomie ministerstw, wydziałów edukacji miast czy też indywidualnych szkół.

Więcej informacji o VBM https://www.bildungsmedien.de/

Podczas najbliższych warsztatów, których celem jest m.in. weryfikacja organizacyjnych i technologicznych możliwości współpracy partnerów konsorcjum (T-systems oraz VBM), zaprezentowane zostanie rozwiązanie Eduwarebox w odniesieniu do referencyjnych projektów Betacom. Poza prezentacją wymiaru funkcjonalnego (skupiającego się na modułach zarządzania licencjami, budowania planów lekcji w oparciu o zewnętrzne zasoby wydawców), jeden z bloków zostanie poświęcony omówieniu założeń projektowych przy kompleksowych i masowych wdrożeniach oraz zdobytych do tej pory doświadczeniach Betacom.

W każdej takiej dyskusji, punktem wyjścia do rozmów jest szersze spojrzenia na transformację cyfrową, która wymaga podejścia opartego na programie, a nie tylko na wymiarze pojedynczego projektu. Udane zaangażowanie zawsze zaczyna się od wspólnego zrozumienia wizji, celów, wyzwań i oczekiwanych rezultatów naszego partnera. Dlatego wspólne, sierpniowe warsztaty w Berlinie mają kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju współpracy.

Rozmowy partnerów konsorcjalnych z VBM to realizacja strategii budowania pozycji Betacom na terytorium DACH, ze szczególnym uwzględnieniem założeń federalnego programu Digital Pakt, finansowanego przez rząd niemiecki i mającego na celu przyspieszenie procesów transformacji w szkołach. Obecnie konsorcjum wraz z Deutche Telekom jest zaangażowane w procesy sprzedażowe do klientów z sektora publicznego. Największym przedsięwzięciem jest przetarg prowadzony przez Ministerstwo Edukacji regionu Badenia Wirtemberg, które decyduje o wyborze rozwiązania dla ponad 1.5M uczniów.

Eduwarebox to silnik, umożliwiający tworzenie własnych serwisów w oparciu o technologiczne rozwiązania dla branży edukacyjnej. Gotowe do użycia komponenty Eduwarebox przyspieszają proces uruchamiania platform edukacyjnych. Platforma pozwala również na automatyzację budowy całej architektury serwisu z uwzględnieniem jego unikalnego charakteru. Instytucja edukacyjna bez problemu stworzy własny zgodny z identyfikacją wizualną marki.

Eduwarebox zapewnia swoim użytkownikom najwyższe standardy bezpieczeństwa i jest rozwijana w Betacom w ramach Linii Biznesowej Edukacja.

Udostępnij

Zobacz także

Eduwarebox Release 2020 Go Live!
12 listopada 2020

Eduwarebox Release 2020 Go Live!

Światło dzienne ujrzała właśnie najnowsza wersja naszego rozwiązania dla edukacji Eduwarebox. Minęły 3 lata od powstania i pierwszego wdrożenia, a dziś z przyjemnością przedstawiamy kolejną, odświeżoną i uaktualnioną odsłonę produktu, który dostarcza jeszcze więcej możliwości nauczycielom i uczniom. O wszystkich istotnych zmianach i planach związanych z dalszym rozwojem informujemy na łamach wydanego właśnie „Release Document […]

>
14 października 2020

Rewolucyjne wykorzystanie VR w diagnostyce i terapii kręgosłupa.

Projekt „VRneck SOLUTION – Innowacyjny system do diagnostyki, terapii i treningu zaburzeń funkcjonalnych i uszkodzeń części szyjnej kręgosłupa”, pozytywnie oceniony podczas lipcowego panelu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), teraz doczekał się podpisania umowy na jego finansowanie. Lubimy dzielić się pozytywnymi wiadomościami, dlatego z dumą informujemy o podpisaniu przez konsorcjum Uniwersytetu Medycznego w Łodzi […]

>
Portal Intranetowy dla  Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
9 września 2020

Portal Intranetowy dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Wygrany, wspólny projekt Betacom i Control System Software podzielony jest na klika etapów, a całość zostanie zrealizowana do 30 września 2021. Celem jest zbudowanie zintegrowanego środowiska pracy grupowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, jakim stanie się portal intranetowy wraz z aplikacjami dziedzinowymi. Będzie on obejmował wdrożenie i uruchomienie portalu intranetowego do gromadzenia i wymiany wiedzy wraz […]

>