E-learning w samorządach

Betacom
7 kwietnia 2006

6 kwietnia 2006 roku odbyła się debata pod hasłem “Polskie Regiony w Europie Regionów – szanse rozwoju”. Betacom wraz z Europejską Akademią Samorządową oraz firmą WiedzaNet zaprezentował na niej szkolenia funkcjonujące w oparciu o e-learningowy system Saba, rozwiązanie idealnie odpowiadające potrzebom administracji samorządowej.

Tematem spotkania w Centrum Konferencyjnym MON w Warszawie był rozwój regionalny oraz polityka regionalna Polski. Dyskusja dotyczyła między innymi tematu wykorzystania środków finansowych UE oraz sposobów pokonania barier rozwoju regionalnego.

Betacom wziął aktywny udział w spotkaniu organizując „Kawiarenkę Wiedzy”. Firma zwraca uwagę na kluczową rolę rozwoju technologicznego i wykorzystywania IT we wzmacnianiu siły i sprawności samorządów. W sympatycznej atmosferze, przy kawie, przez cały czas konferencji uczestnicy mogli prowadzić rozmowy na te tematy oraz praktycznie zapoznać się z działaniem e-learningu.

Betacom prezentował e-learningowy system Saba, jako rozwojowe zagadnienie i rozwiązanie idealne do potrzeb szkoleniowych i rozwojowych samorządu. Samorząd stale szkoli kadry, wdraża nowe procedury, których musi nauczyć pracowników. Powinien też nieustannie zwiększać kompetencje urzędników. Jednocześnie samorządy dużą wagę przywiązują oczywiście do oszczędności funduszy państwowych często nie mogą sobie pozwolić na szkolenia ze względu na ich koszt lub ilość. E-learning jest tu znakomitym rozwiązaniem. Pozwala przeprowadzać bardzo wiele szkoleń w wygodny dla uczestników sposób, a przy tym po bardzo atrakcyjnej cenie w przeliczeniu na liczbę szkolonych osób.

Saba Learning Enterprise jest zaawansowanym systemem zarządzania wiedzą oraz rozwojem kapitału ludzkiego, którego ważnym elementem jest nowoczesna, zgodna ze światowymi standardami, platforma e-learningowa (LMS). Betacom oferuje rozwiązanie w oparciu o oprogramowanie firmy SABA Software – światowego lidera w zakresie kompleksowej obsługi organizacji w zakresie Zarządzania Rozwojem Kapitału Ludzkiego (HCDM – Human Capital Development & Management). Betacom opracował polską wersję systemu Saba.

Na spotkaniu wystąpił między innymi komisarz ds. Rozwoju Regionalnego UE Danuta Hübner oraz przedstawiciele polskiego rządu, parlamentu polskiego i europejskiego, wojewodowie, liczni reprezentanci samorządu i sektorów gospodarczych. Konferencję poprowadzili redaktor Grzegorz Garden oraz redaktor Krzysztof Bień. Organizatorem debaty był Twigger oraz Europejska Akademia Samorządowa.

***
Firma Betacom S.A. istnieje na rynku od 1995 roku. Zajmuje się produkcją oprogramowania, doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych oraz integracją systemów komputerowych. Betacom należy do grona 6 największych integratorów na polskim rynku. Firma od wielu lat współpracuje m.in. z IBM, HP, Cisco Systems, Microsoft, Oracle.
Swoją główną działalność firma skupia na integracji systemów informatycznych i usług sieciowych, kompleksowej obsłudze informatycznej, oferowaniu systemów e-learningowych, budowie systemów bezpieczeństwa i archiwizacji danych, dostawie markowego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania renomowanych producentów. Firma posiada szybko rozwijającą się ogólnopolską sieć serwisową. Od 19 marca 2004 r. akcje Betacom notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>