Microsoft 365 – wszystko pod kontrolą – osiągnij wyższy poziom bezpieczeństwa

Microsoft 365 – wszystko pod kontrolą - osiągnij wyższy poziom bezpieczeństwa
Betacom
8 marca 2021

Bezpieczeństwo staje się coraz większym wyzwaniem dla firm – bez względu na wielkość organizacji czy branże albo regiony, w jakich działają. Według Gartner 2020 Board of Directors Survey cyberbezpieczeństwo to obecnie drugie, zaraz po zgodności z regulacjami, źródło ryzyka dla biznesu. Połowa ankietowanych przez PWC organizacji w Wielkiej Brytanii twierdzi, że cyberbezpieczeństwo brane jest teraz pod uwagę przy podejmowaniu każdej decyzji biznesowej.

Świat, społeczeństwo i gospodarka są w coraz większym stopniu cyfrowe. Do tego coraz bardziej zaawansowane ataki są prowadzone na większą skalę, a rosnąca złożoność zarządzania ryzykiem biznesowym utrudnia osiąganie celów w obszarze bezpieczeństwa.

Aktualne priorytety z punktu widzenia menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo to w szczególności:

  • ochrona pracowników zdalnych,
  • zarządzanie podatnościami,
  • optymalizacja wykrywania i reagowania na incydenty.

Skala wyzwań jest ogromna dlatego intensywnie poszukuje się rozwiązań, które pozwolą uporządkować i wzmocnić bezpieczeństwo w sposób inteligentny – konsolidować wykorzystywane technologie, upraszczać doświadczenie użytkowników i ograniczać ryzyko przy wykorzystaniu zintegrowanej ochrony.
Microsoft 365 to kompleksowe, usługowe rozwiązanie SaaS (Software-as-a-Service), którego integralnym elementem są wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa obejmujące ochronę:

  • tożsamości,
  • danych i aplikacji ,
  • urządzeń użytkowników końcowych.

Uwalniając menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo od części standardowych zadań, pozwalają skoncentrować na kluczowych, specyficznych dla organizacji aspektach strategii cyberbezpieczeństwa.
W porównaniu do tradycyjnego, podejście as-a-Service:

  • odznacza się mniejszą liczbą incydentów, która przekłada się na zmniejszenie ryzyka kar, szkód wizerunkowych dla marki czy utraty relacji biznesowych,
  • pozwala na osiągnięcie większej satysfakcji pracowników i wzrost ich produktywności.

W przypadku samodzielnie budowanych systemów obrony przed cyberzagrożeniami, kiedy z czasem rozwija się je o kolejne rozwiązania techniczne, bez odpowiedniego zespołu składającego się z doświadczonych ekspertów, bardzo trudno uniknąć luk pomiędzy poszczególnymi zabezpieczeniami.

Wybór Microsoft 365 rozwiązuje ten problem – zyskuje się bowiem:

  • kompleksową ochronę w pakiecie, wraz z narzędziami, które są niezbędne pracownikom do wykonywania ich codziennych obowiązków,
  • automatyczne aktualizowanie i unowocześnianie systemu ochrony oraz płynną integrację – zabezpieczenia Microsoft 365 są konsekwentnie wzbogacane o algorytmy uczenia maszynowego i sztuczną inteligencję, które znacznie przyspieszają wykrywanie i reagowanie na incydenty.

Microsoft 365 tworzy w firmie zwinny system zabezpieczeń i zwiększa możliwości pracowników poprawiając wydajność i sprzyjając innowacyjności w organizacji.
Więc jeśli chcesz:

  • chronić swoją firmę?
  • usprawnić procesy biznesowe?
  • zwiększyć produktywność i wesprzeć kulturę współpracy?

Skontaktuj się z naszym konsultantem, aby otrzymać więcej informacji oraz wsparcie w doborze najkorzystniejszego rozwiązania.
ms@betacom.com.pl

Udostępnij

Zobacz także

18 marca 2024

HPE CloudPhysics - uwolnij pełen potencjał swojego IT. Za darmo!

HPE CloudPhysics to platforma analityczna oparta na chmurze, która zapewnia firmom wgląd w sytuację oraz dostarcza rekomendacji w celu optymalizacji ich infrastruktury IT. Czy warto zainteresować się tym rozwiązaniem HPE? Większa widoczność utylizacji zasobów chmury i lokalnych oraz komplet informacji potrzebnych do podsumowania i porównania kosztów Konsekwencją większej widoczności jest ograniczenie kosztów chmury – pomocne w tym są […]

>
15 lutego 2024

Wydarzenie online - Cyberbezpieczeństwo a Dyrektywa NIS 2. Praktyczne rozważania.

Zapraszamy na spotkanie eksperckie, które poświęcone będzie tematyce cyberbezpieczeństwa w kontekście Dyrektywy NIS 2. Dyrektywa NIS 2 to strategiczny dokument regulujący bezpieczeństwo cyfrowe w Unii Europejskiej. Podczas spotkania zaprezentujemy najnowsze wymagania i wytyczne. Termin: Środa, 28 lutego 2024r., godzina 10.00- 12.30 LINK DO REJESTRCJI AGENDA Dyrektywa NIS 2 – nowy, wyższy poziom w zakresie regulacji cyberbezpieczeństwa […]

>
13 lutego 2024

Zaproszenie na webinar #SecurityFocus - Defender for Identity

Betacom S.A., Microsoft, AB S.A. zapraszają do udziału w kolejnym webnarze w zakresie cyberbezpieczeństwa #Security Focus Akademia Microsoft. Termin: czwartek, 29 luty 2024r., godzina 11.00 LINK DO REJESTRACJI Najbliższy temat to: Defender for Identity. Zabezpiecz tożsamość w organizacji. Agenda spotkania: Wyzwania związane z zarządzaniem tożsamością Wprowadzenie do Defender for Identity Rola Defender for Identity w […]

>