Microsoft 365 – wszystko pod kontrolą – osiągnij wyższy poziom bezpieczeństwa

Microsoft 365 – wszystko pod kontrolą - osiągnij wyższy poziom bezpieczeństwa
Betacom
8 marca 2021

Bezpieczeństwo staje się coraz większym wyzwaniem dla firm – bez względu na wielkość organizacji czy branże albo regiony, w jakich działają. Według Gartner 2020 Board of Directors Survey cyberbezpieczeństwo to obecnie drugie, zaraz po zgodności z regulacjami, źródło ryzyka dla biznesu. Połowa ankietowanych przez PWC organizacji w Wielkiej Brytanii twierdzi, że cyberbezpieczeństwo brane jest teraz pod uwagę przy podejmowaniu każdej decyzji biznesowej.

Świat, społeczeństwo i gospodarka są w coraz większym stopniu cyfrowe. Do tego coraz bardziej zaawansowane ataki są prowadzone na większą skalę, a rosnąca złożoność zarządzania ryzykiem biznesowym utrudnia osiąganie celów w obszarze bezpieczeństwa.

Aktualne priorytety z punktu widzenia menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo to w szczególności:

 • ochrona pracowników zdalnych,
 • zarządzanie podatnościami,
 • optymalizacja wykrywania i reagowania na incydenty.

Skala wyzwań jest ogromna dlatego intensywnie poszukuje się rozwiązań, które pozwolą uporządkować i wzmocnić bezpieczeństwo w sposób inteligentny – konsolidować wykorzystywane technologie, upraszczać doświadczenie użytkowników i ograniczać ryzyko przy wykorzystaniu zintegrowanej ochrony.
Microsoft 365 to kompleksowe, usługowe rozwiązanie SaaS (Software-as-a-Service), którego integralnym elementem są wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa obejmujące ochronę:

 • tożsamości,
 • danych i aplikacji ,
 • urządzeń użytkowników końcowych.

Uwalniając menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo od części standardowych zadań, pozwalają skoncentrować na kluczowych, specyficznych dla organizacji aspektach strategii cyberbezpieczeństwa.
W porównaniu do tradycyjnego, podejście as-a-Service:

 • odznacza się mniejszą liczbą incydentów, która przekłada się na zmniejszenie ryzyka kar, szkód wizerunkowych dla marki czy utraty relacji biznesowych,
 • pozwala na osiągnięcie większej satysfakcji pracowników i wzrost ich produktywności.

W przypadku samodzielnie budowanych systemów obrony przed cyberzagrożeniami, kiedy z czasem rozwija się je o kolejne rozwiązania techniczne, bez odpowiedniego zespołu składającego się z doświadczonych ekspertów, bardzo trudno uniknąć luk pomiędzy poszczególnymi zabezpieczeniami.

Wybór Microsoft 365 rozwiązuje ten problem – zyskuje się bowiem:

 • kompleksową ochronę w pakiecie, wraz z narzędziami, które są niezbędne pracownikom do wykonywania ich codziennych obowiązków,
 • automatyczne aktualizowanie i unowocześnianie systemu ochrony oraz płynną integrację – zabezpieczenia Microsoft 365 są konsekwentnie wzbogacane o algorytmy uczenia maszynowego i sztuczną inteligencję, które znacznie przyspieszają wykrywanie i reagowanie na incydenty.

Microsoft 365 tworzy w firmie zwinny system zabezpieczeń i zwiększa możliwości pracowników poprawiając wydajność i sprzyjając innowacyjności w organizacji.
Więc jeśli chcesz:

 • chronić swoją firmę?
 • usprawnić procesy biznesowe?
 • zwiększyć produktywność i wesprzeć kulturę współpracy?

Skontaktuj się z naszym konsultantem, aby otrzymać więcej informacji oraz wsparcie w doborze najkorzystniejszego rozwiązania.
ms@betacom.com.pl

Udostępnij