Microsoft 365 – wszystko pod kontrolą – osiągnij wyższy poziom bezpieczeństwa

Microsoft 365 – wszystko pod kontrolą - osiągnij wyższy poziom bezpieczeństwa
Betacom
8 marca 2021

Bezpieczeństwo staje się coraz większym wyzwaniem dla firm – bez względu na wielkość organizacji czy branże albo regiony, w jakich działają. Według Gartner 2020 Board of Directors Survey cyberbezpieczeństwo to obecnie drugie, zaraz po zgodności z regulacjami, źródło ryzyka dla biznesu. Połowa ankietowanych przez PWC organizacji w Wielkiej Brytanii twierdzi, że cyberbezpieczeństwo brane jest teraz pod uwagę przy podejmowaniu każdej decyzji biznesowej.

Świat, społeczeństwo i gospodarka są w coraz większym stopniu cyfrowe. Do tego coraz bardziej zaawansowane ataki są prowadzone na większą skalę, a rosnąca złożoność zarządzania ryzykiem biznesowym utrudnia osiąganie celów w obszarze bezpieczeństwa.

Aktualne priorytety z punktu widzenia menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo to w szczególności:

 • ochrona pracowników zdalnych,
 • zarządzanie podatnościami,
 • optymalizacja wykrywania i reagowania na incydenty.

Skala wyzwań jest ogromna dlatego intensywnie poszukuje się rozwiązań, które pozwolą uporządkować i wzmocnić bezpieczeństwo w sposób inteligentny – konsolidować wykorzystywane technologie, upraszczać doświadczenie użytkowników i ograniczać ryzyko przy wykorzystaniu zintegrowanej ochrony.
Microsoft 365 to kompleksowe, usługowe rozwiązanie SaaS (Software-as-a-Service), którego integralnym elementem są wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa obejmujące ochronę:

 • tożsamości,
 • danych i aplikacji ,
 • urządzeń użytkowników końcowych.

Uwalniając menedżerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo od części standardowych zadań, pozwalają skoncentrować na kluczowych, specyficznych dla organizacji aspektach strategii cyberbezpieczeństwa.
W porównaniu do tradycyjnego, podejście as-a-Service:

 • odznacza się mniejszą liczbą incydentów, która przekłada się na zmniejszenie ryzyka kar, szkód wizerunkowych dla marki czy utraty relacji biznesowych,
 • pozwala na osiągnięcie większej satysfakcji pracowników i wzrost ich produktywności.

W przypadku samodzielnie budowanych systemów obrony przed cyberzagrożeniami, kiedy z czasem rozwija się je o kolejne rozwiązania techniczne, bez odpowiedniego zespołu składającego się z doświadczonych ekspertów, bardzo trudno uniknąć luk pomiędzy poszczególnymi zabezpieczeniami.

Wybór Microsoft 365 rozwiązuje ten problem – zyskuje się bowiem:

 • kompleksową ochronę w pakiecie, wraz z narzędziami, które są niezbędne pracownikom do wykonywania ich codziennych obowiązków,
 • automatyczne aktualizowanie i unowocześnianie systemu ochrony oraz płynną integrację – zabezpieczenia Microsoft 365 są konsekwentnie wzbogacane o algorytmy uczenia maszynowego i sztuczną inteligencję, które znacznie przyspieszają wykrywanie i reagowanie na incydenty.

Microsoft 365 tworzy w firmie zwinny system zabezpieczeń i zwiększa możliwości pracowników poprawiając wydajność i sprzyjając innowacyjności w organizacji.
Więc jeśli chcesz:

 • chronić swoją firmę?
 • usprawnić procesy biznesowe?
 • zwiększyć produktywność i wesprzeć kulturę współpracy?

Skontaktuj się z naszym konsultantem, aby otrzymać więcej informacji oraz wsparcie w doborze najkorzystniejszego rozwiązania.
ms@betacom.com.pl

Udostępnij

Zobacz także

30 listopada 2021

Betacom zostaje partnerem UiPath Services Network

W zaledwie kilkanaście miesięcy od chwili uzyskania statusu partnera UiPath, Betacom wchodzi do grona certyfikowanych partnerów UiPath Services Network (USN). To elitarna grupa firm partnerskich UiPath, które przeszły rygorystyczny proces certyfikacji, w którym muszą wykazać się wysokimi kompetencjami technicznymi i biznesowymi potwierdzonymi w rzeczywistych, zakończonych sukcesem projektach zrealizowanych dla klientów końcowych. Dotychczas tylko dwie firmy […]

>
19 listopada 2021

RAPORTER – jeszcze większa, bardziej zautomatyzowana kontrola nad licencjami Microsoft 365

RAPORTER to autorskie narzędzie Betacom, które dostarcza kompletu informacji o stanie licencji Microsoft 365 w organizacji oraz umożliwiające zarządzanie kosztami ich zakupu. Jest ono konsekwentnie rozwijane zapewniając coraz więcej funkcjonalności, możliwości personalizacji oraz mechanizmy automatyzacji – a wszystko to w prosty, graficzny sposób. Wyzwań związanych z zarządzaniem licencjami Microsoft, zwłaszcza w dużych organizacjach, jest mnóstwo. […]

>
20 października 2021

Disaster recovery w chmurze – ekspercki ebook

Praktycznie każdy biznes jest dzisiaj uzależniony od działania systemów IT oraz znajdujących się w nich danych. Utrata dostępu do nich może mieć dla organizacji katastrofalne konsekwencje. Dlatego disaster recovery (DR) jest dzisiaj absolutnym biznesowym priorytetem. Oto liczby potwierdzające powyższą tezę: Według Cybersecurity Ventures w 2020 r. ataki na firmy uruchamiane były co 11 sek. Blisko […]

>