Nagroda Fortinet za najciekawszy projekt chmurowy 2019 dla Betacom!

Nagroda Fortinet za najciekawszy projekt chmurowy 2019 dla Betacom!
Betacom
14 stycznia 2020

Przyznanie nagrody Betacom w obszarze bezpieczeństwa chmury publicznej to podkreślenie kompetencji i zaangażowania firmy, ale również wskazanie Betacom innym partnerom jako przykładu wykorzystania możliwości, jakie daje portfolio Fortinet dla rozwijania biznesu w dobie transformacji cyfrowej.

Nagroda została przyznana podczas zorganizowanej na początku bieżącego roku konferencji dla partnerów Fortinet Partner Sync 2020 za projekt polegający na zapewnieniu bezpiecznej komunikacji VPN dla instytucji finansowej. Projekt zrealizowany został w całości w chmurze publicznej Google Cloud Platform.

Fakt wybrania przez klienta oferowanego przez Betacom rozwiązania świadczy o wysokiej jakości i bezpieczeństwie, które z powodzeniem może być zaadoptowane do potrzeb w każdej branży.

Nasze działania wyróżniają się na rynku przede wszystkim dlatego, że wykorzystanie chmury publicznej w Polsce jest na istotnie niższym poziomie w porównaniu m.in. z innymi krajami Unii Europejskiej czy Ameryki. Właśnie dlatego pionierskie na naszym rynku a zarazem innowacyjne w szerszej skali projekty zrealizowane przez Betacom zyskały uznanie Fortinet.

„Betacom wykazał się otwartością na podejmowanie nowych wyzwań i budowania nowych kompetencji. Fortinet wziął również pod uwagę projekt bezpieczeństwa realizowany przez Betacom w modelu chmury hybrydowej z wykorzystaniem chmury publicznej Microsoft Azure. Fakt, że oba projekty dotyczyły sektora finansowego miało dla Fortinet dodatkowe znacznie” – napisano w uzasadnieniu.

Fortinet, amerykański dostawca kompletnych, wysoko wydajnych i w pełni zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa obejmujących całą infrastrukturę IT, doskonale rozumie, że mająca miejsce transformacja cyfrowa napędza bezprecedensowy wzrost wykorzystania chmur prywatnych i publicznych. Przy tym jednym z głównych problemów liderów biznesu i technologii dla pełniejszego wykorzystania chmury publicznej pozostaje bezpieczeństwo. Dlatego niezwykle istotne jest, aby bezpieczeństwo było integralną częścią procesu projektowania nie tylko poszczególnych rozwiązań chmury, ale także szerszego, strategicznego przejścia do dynamicznych infrastruktur multichmurowych.

„Betacom w realizowanych od kilku lat projektach chmurowych proponuje bezpieczne rozwiązania już na etapie ich projektowania. To jedno z kluczowych źródeł naszych sukcesów w projektach realizowanych z klientami nie tylko z branży finansowej. Potwierdzeniem dla nich i dla słuszności przyjętej drogi są otrzymywane nagrody” – wyjaśnia Tomasz Głażewski, Dyrektor Linii Biznesowej Hybrydowe IT w Betacom

Udostępnij