Najbardziej innowacyjny projekt roku 2018 w obszarze AI – Betacom laureatem nagrody IBM

Betacom
7 czerwca 2019

Podczas tegorocznej gali IBM Partner Ecosytem Summit (Warszawa, 6.06.2019) prezes Bartłomiej Antczak odebrał statuetkę za najbardziej innowacyjny projekt roku 2018 w obszarze AI.
Wręczający nagrodę Jaroslaw Szymczuk – Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie, podkreślił społeczną wartość naszego projektu „Za zaangażowanie sztucznej inteligencji w służbę ludzkości, czyli pomoc dzieciom z autyzmem wspólnie z IBM Watson”.

Jak podkreśla Prezes Betacom, nagroda jest efektem realizowanej przez Spółkę strategii, której kluczowym elementem są rozwiązanie wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI).

Rozwiązanie Bloom Chat Diagnosis mieliśmy okazję zaprezentować w listopadzie 2018 w Barcelonie podczas europejskiego finału IBM Watson Build Dragon’s Den (więcej link – aktualności).

Platforma Bloom wspiera terapeutów w diagnozie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Automatyczna diagnoza bazuje na wynikach testów uwagi słuchowej (audiogramach). Platforma digitalizuje audiogram, analizuje jego dane i wskazuje najbardziej prawdopodobny wynik pasujący do już zgromadzonych danych. Wynik może potwierdzić diagnozę terapeuty lub jej zaprzeczać i wskazać jaki rodzaj terapii powinien być wprowadzony.

W ramach rozwiązania zastosowane są następujące usługi IBM Watson: IBM Watson Assistant – chatbot, IBM Watson Machine Learning – model diagnostyczny, IBM Watson Knowledge Studio – narzędzie do budowy modeli predykcyjnych.

Realizacja tego projektu nie odbyłaby się bez zaangażowania ludzi, którym należą się szczególne gratulacje i podziękowania: Piotr Suchomski, Magdalena Raciniewska, Robert Sobczyk, Magda Pleskacz, Piotr Zdzierak.

Dużym wparciem byli również: Krzysztof Mierzejewski z BI Insight, prof. Dominik Ślęzak z QED oraz Zespół z IBM: Piotr Beńke, Maria Horeglad oraz Marc Yvon.

Dziękujemy IBM za wyróżnienie i gratulujemy pozostałym laureatom.

Więcej informacji
https://www.ibm.com/blogs/ibm-poland/ibm-partner-ecosystem-summit/?linkId=68800229

Udostępnij

Kontakt dla inwestorów

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>