Prognoza wyników Betacom S.A. w roku obrotowym 2004/2005

Betacom
1 maja 2004

Zarząd Betacom S.A. przedstawił prognozę dotyczącą wyników finansowych w roku obrotowym od 1 kwietnia 2004 roku do 31 marca 2005 roku. Planowane przychody ze sprzedaży mają wynieść 82 mln zł, zaś zysk netto 3,4 mln zł .

Przychody ze sprzedaży wzrosną w stosunku do roku ubiegłego o 35%, a zysk netto o 42%. Dynamika zysku zostanie osiągnięta przede wszystkim dzięki wzrostowi sprzedaży usług i wytworzonego własnego oprogramowania. W prognozie nie są uwzględnione efekty planowanych inwestycji kapitałowych w inne podmioty.

„Spodziewany wzrost przychodów ze sprzedaży jest wynikiem stale rosnącej pozycji Betacom jako lidera w segmencie systemów do zarządzania wiedzą, rozwinięciem pełnych kompetencji w projektowaniu i realizacji systemów bezpieczeństwa, również dzięki poszerzeniu oferty z zakresu budowy i zarządzania infrastrukturą informatyczną.” powiedział Janusz Smoczyński, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Handlowy Betacom S.A. „Zakładamy wzrost głównie w produktach wysokomarżowych takich jak E-learning, Soft, Storage, WAN i Usługi.”

Podstawą sporządzenia powyższej prognozy było oszacowanie przychodów z kontraktów i obsługi Klientów w latach ubiegłych, a także prowadzonych obecnie rozmów handlowych z potencjalnymi Klientami oraz informacji na temat planowanych projektów informatycznych.

Firma Betacom stale podwyższa kwalifikacje swojej kadry inżynierskiej. W kwietniu bieżącego roku Spółka otrzymała prestiżowy tytuł „ISS Premium Authorized Partner” przyznawany przez Internet Security Systems, wiodącego dostawcę rozwiązań z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz producenta oprogramowania przeznaczonego do analizy i monitorowania bezpieczeństwa systemów oraz sieci komputerowych.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz firmę Betacom S.A. Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na podstawie analizy ruchów głowy pacjenta wyznacza tzw. siatkę ruchomości […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>
Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.
21 maja 2020

Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.

22 maja wspólnie z Fortinet mieliśmy okazję być Partnerem Strategicznym VII Konferencji organizowanej przez IDG wydawcę Computerworld. To już VIII edycja wydarzenia, które poświęcone jest tematyce chmurowej. Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu, co skłania biznes do inwestycji w rozwiązania chmurowe, jak zmieniają się firmy dzięki chmurze o tym mieliśmy okazję posłuchać podczas […]

>