Rekordowy rok Betacom SA

Betacom
13 maja 2005

Betacom zakończył rok obrotowy, w którym osiągnął największy w historii poziom sprzedaży i zysku.
Przychody ze sprzedaży za ostatni kwartał zakończony 31 marca 2005r wyniosły 18,9 mln zł czyli na podobnym poziomie jak przychody ze sprzedaży w analogicznym okresie roku ubiegłego. Spółka podwoiła zysk netto za ostatni kwartał zakończony 31 marca 2005r w porównaniu do IV kwartału poprzedniego roku obrotowego.
Zarząd Spółki informuje, że przychody ze sprzedaży za cały rok wyniosły 88,8 mln zł, a tym samym prognoza została zrealizowana w 108%, a wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego wyniósł 49%.

Narastająco za cztery kwartały zysk netto wyniósł 3,1 mln zł, tym samym zysk netto w stosunku do roku ubiegłego wzrósł o 98%, a prognoza została zrealizowana w 93%.Mimo przekroczenia prognozy sprzedaży prognoza zysku została zrealizowana w 93% wskutek mniejszej od zakładanej marży handlowej.
Podjęte intensywne działania marketingowe i inwestycje w rozwój oferowanych przez Spółkę usług, a także zwiększenie kompetencji w pierwszym półroczu roku obrotowego rozpoczętego 1 kwietnia 2004r. przyniosły spodziewane efekty wzrostu sprzedaży i zysku w drugim półroczu.
Również partnerzy Betacom dostrzegli i docenili dynamiczny rozwój Spółki i przyznali jej prestiżowe wyróżnienia.
W styczniu 2005r. Betacom S.A. został uhonorowany Wielką Złotą Paletą – nagrodą firmy Tech Data Polska. Złote Palety to wyróżnienia dla najlepszych Partnerów Handlowych i Dostawców firmy.

W kwietniu 2005r. Spółka otrzymała nagrodę Top Business Partner CEMA przyznawaną co roku wyróżniającym się Partnerom firmy IBM. Nagroda została przyznana za doskonałe zrozumienie potrzeb klientów i rynku, koncentrowanie się na ich potrzebach biznesowych oraz dynamiczny rozwój sprzedaży rozwiązań wykorzystujących technologię firmy IBM. Firma Betacom S.A. została wyróżniona spośród kilkuset Partnerów w całym regionie CEMA obejmującym 50 krajów z Europy Centralnej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. W tym roku wyróżnienia zostały przyznane jedynie 4 firmom.
„Gratuluję naszemu Partnerowi tak prestiżowego wyróżnienia. Betacom S.A. jest świetnie zorganizowaną firmą, a jej dynamiczny rozwój świadczy o zrozumieniu potrzeb polskiego rynku. Współpraca z Partnerami jest priorytetem w działalności IBM, dlatego sukces Betacom S.A. jest dla nas powodem do dumy.” – powiedział Dariusz Fabiszewski, Dyrektor Generalny IBM Polska.
Inwestycje w rozwój kompetencji doceniło HP i dzięki temu w kwietniu spółka otrzymała nową autoryzację HP Business Partner Select, certyfikatem tym Hewlett-Packard wyróżnia partnerów handlowych posiadających wysokie specjalistyczne kompetencje.
„Z satysfakcją obserwuję, jak inwestycje w szkolenia, które zaplanowaliśmy wspólnie z Betacomem pewien czas temu, teraz przynoszą rezultaty w postaci coraz większych, wspólnych projektów” – powiedział Paweł Polok, dyrektor ds. partnerów handlowych Hewlett-Packard Polska – „Betacom jest jedną z najszybciej rosnących firm, pośród naszych partnerów handlowych, co zwiększa nasze oczekiwania dotyczące rozmiarów obrotów w najbliższych latach. Doceniamy również konsekwencję, z jaką Betacom realizuję swoje plany i poszerza zakres działalności.”
Stan prowadzonych rozmów handlowych stwarza szansę na znaczny wzrost przychodów ze sprzedaży spółki za I kwartał roku obrotowego rozpoczętego 1 kwietnia 2005r. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego (zakładany wzrost powyżej 150%) oraz znaczną poprawę zysku netto.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz firmę Betacom S.A. Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na podstawie analizy ruchów głowy pacjenta wyznacza tzw. siatkę ruchomości […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>
Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.
21 maja 2020

Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.

22 maja wspólnie z Fortinet mieliśmy okazję być Partnerem Strategicznym VII Konferencji organizowanej przez IDG wydawcę Computerworld. To już VIII edycja wydarzenia, które poświęcone jest tematyce chmurowej. Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu, co skłania biznes do inwestycji w rozwiązania chmurowe, jak zmieniają się firmy dzięki chmurze o tym mieliśmy okazję posłuchać podczas […]

>