Spółka Betacom ustaliła cenę emisyjną akcji serii E

Betacom
6 lutego 2004

W dniu 6 lutego 2004r., po zakończeniu procesu budowania księgi popytu, Zarząd Betacom ustalił cenę emisyjną akcji serii E. Cena emisyjna akcji została ustalona na maksymalnym poziomie – 28 złotych, co oznacza, że inwestorzy dobrze oceniają Spółkę i ofertę publiczną jej akcji. Firma pozyska z rynku ponad 12,5 miliona złotych.

Ostateczna cena emisyjna akcji serii E firmy Betacom została ustalona w oparciu o zapisy złożone w transzy otwartej oraz o wyniki badania popytu wśród inwestorów zainteresowanych złożeniem zapisu w transzy zamkniętej. Widełki cenowe wynosiły od 24 do 28 zł. Proces budowania księgi popytu na akcje serii E trwał od 2 do 6 lutego 2004r. do godziny 12.00. Od 2 do 5 lutego można było składać zapisy na akcje serii E w transzy otwartej.

Emisja akcji serii E Spółki Betacom skierowana jest zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Serię E stanowi 450 000 akcji z czego 200 000 to transza otwarta, a 250 000 transza zamknięta.

„Jesteśmy przekonani, że ostateczna cena akcji została ustalona na atrakcyjnym dla inwestorów poziomie. Cieszymy się, że rynek docenił naszą firmę i odpowiedział na naszą ofertę dużym zainteresowaniem. Ustalenie ceny emisyjnej na tym poziomie jest potwierdzeniem dobrej kondycji firmy. Wierzymy, że nasze akcje w całości zostaną objęte przez nowych inwestorów co pozwoli nam na pozyskanie środków potrzebnych do realizacji celów strategicznych” – powiedział Mirosław Załęski, Prezes Zarządu Betacom S.A.

(w tys. zł) IV.2000-III.2001 IV.2001-III.2002 IV.2002-III.2003 IV.2003-III.2004
Przychody ze sprzedaży 27 963 45 899 53 738 73 800
Zysk operacyjny 814 500 2 404 4 720
Zysk brutto 811 254 2 606 4 170
Zysk netto 554 265 1 852 2 880
P – prognoza

W strategii rozwoju firmy na lata 2004-2005 planowane jest: umocnienie pozycji wśród integratorów na rynku średnich i dużych klientów korporacyjnych, wejście do pierwszej „siódemki” w zakresie sprzedaży rozwiązań liderów rynkowych (HP-Compaq, IBM, Cisco), utrzymanie pozycji lidera w segmencie e-learningu oraz wzmocnienie pozycji na rynku własnych aplikacji biznesowych.

Wśród najważniejszych celów operacyjnych Betacom zakłada osiągnięcie statusu Gold Partnera firmy CISCO w 2003/2004 r., umocnienie pozycji rynkowej w zakresie projektowania i realizacji systemów bezpieczeństwa i archiwizacji danych oraz rozwój i promocję systemu e-learning.

Betacom posiada status jedynego przedstawiciela Saba Software w Polsce, Czechach i na Węgrzech oraz jest autorem polskiej wersji Saba Learning Enterprise. Firma posiada zdywersyfikowaną bazę odbiorców, obejmującą klientów z sektora przemysłowego, telekomunikacyjnego, finansowo – ubezpieczeniowego i publicznego oraz wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Wzrost udziału usług o wysokiej wartości dodanej w strukturze przychodów Spółki, a także liczne autoryzacje i certyfikaty wiodących firm informatycznych na świecie przyczyniają się do stałego wzrostu przychodów i umacniania pozycji rynkowej firmy.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz firmę Betacom S.A. Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na podstawie analizy ruchów głowy pacjenta wyznacza tzw. siatkę ruchomości […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>
Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.
21 maja 2020

Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.

22 maja wspólnie z Fortinet mieliśmy okazję być Partnerem Strategicznym VII Konferencji organizowanej przez IDG wydawcę Computerworld. To już VIII edycja wydarzenia, które poświęcone jest tematyce chmurowej. Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu, co skłania biznes do inwestycji w rozwiązania chmurowe, jak zmieniają się firmy dzięki chmurze o tym mieliśmy okazję posłuchać podczas […]

>