Sukces emisji akcji serii E Spółki Betacom

Betacom
12 lutego 2004

11 lutego 2004r. zakończyła się publiczna subskrypcja akcji serii E Betacom S.A. W Transzy Zamkniętej inwestorzy zapisali się na 250.000 akcji (w trakcie przyjmowania deklaracji zainteresowania nabyciem akcji inwestorzy zgłosili popyt na 5.127.000 akcji). W Transzy Otwartej inwestorzy zapisali się na 2.473.552 akcji a średnia redukcja wyniosła 91,85%.

Spółka Betacom w pierwszej publicznej emisji akcji serii E wyemitowała 450 000 akcji z czego 200 000 zaoferowanych zostało w Transzy Otwartej, a 250 000 w Transzy Zamkniętej.

Dzięki dużemu zainteresowaniu inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych akcjami Betacomu, Spółce udało się pozyskać z rynku 12,6 mln złotych.

„Cieszymy się że nasze akcje wzbudziły tak duże zainteresowanie i zaufanie inwestorów. Środki jakie uzyskaliśmy z emisji naszych akcji są w stanie na tym etapie pokryć nasze zapotrzebowanie na kapitał. Jesteśmy przekonani, że pozyskane z rynku fundusze zostaną efektywnie wykorzystane i umożliwią realizację celów strategicznych firmy.” – powiedział Mirosław Załęski, Prezes Zarządu Betacom S.A.

Środki z emisji firma planuje przeznaczyć przede wszystkim na umocnienie swojej pozycji wśród integratorów na rynku średnich i dużych klientów korporacyjnych poprzez poszerzenie dotychczasowej oferty produktów.

Betacom posiada status jedynego przedstawiciela Saba Software w Polsce, Czechach i na Węgrzech, jest również autorem polskiej wersji Saba Learning Enterprise.

W roku 2003 firma Betacom rozpoczęła proces wdrożenia własnego „rozwiązania e-learningowego” opartego na technologii firm Saba Software oraz Cisco Systems, w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA oraz Telekomunikacji Polskiej S.A.

Oferowane przez Betacom rozwiązanie e-learningowe, jest systemem typu HCDM (Human Capital Development & Management), czyli nową generacją rozwiązań LMS (Learning Management System), rozbudowanym o dodatkowe funkcje związane z zarządzaniem wiedzą oraz z rozwojem kapitału ludzkiego. Wykorzystane rozwiązanie LMS zapewnia pomoc w zarządzaniu aktywnością szkoleniową oraz kompetencjami w organizacji, a także umożliwia logistykę szkoleń tradycyjnych.

Oferowany przez Betacom nowy system zarządzania kapitałem ludzkim umożliwia przeprowadzenie większej liczby szkoleń dla większej grupy pracowników w krótszym czasie, co zapewnia wyższą efektywność pracy.

Rozwiązania oferowane przez Betacom są wykorzystywane do obniżania kosztów wdrażania innych systemów w przedsiębiorstwie, takich jak system zarządzania obsługą klientów (CRM), pozwalają one bowiem na sprawną organizację szkoleń umożliwiających pracownikom szybkie rozpoczęcie pracy w nowych systemach

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>