WARTA wprowadza system e-learningowy Betacom S.A.

Betacom
15 grudnia 2003

4.000 pracowników TUiR Warty, największej prywatnej firmy ubezpieczeniowej w Polsce, będzie miało dostęp do „rozwiązania e-learningowego” opartego na technologii firm Saba Software oraz Cisco Systems. System informatyczny do zarządzania rozwojem kapitału ludzkiego zostanie wdrożony przez firmę Betacom S.A.

„WARTA jako pierwszy na polskim rynku zakład ubezpieczeń zdecydowała się na tak kompleksowe rozwiązanie w zakresie rozwoju kadr. Jestem przekonany, że w dobie współczesnej o przewadze konkurencyjnej decydują w dużej mierze wiedza i umiejętności pracowników. Kompleksowość tego rozwiązania oraz różnorodność funkcji zdecydowały o naszym wyborze właśnie systemu SABA i firmy Betacom” – powiedział Prezes Zarządu TUiR WARTA, Agenor Jan Gawrzyał.

Oferowane rozwiązanie e-learningowe przez Betacom S.A., autora polskiej wersji SABA Learning Enterprise, jest systemem typu HCDM (Human Capital Development & Management), czyli nową generacją rozwiązań LMS (Learning Management System), rozbudowanym o dodatkowe funkcje związane z zarządzaniem wiedzą oraz z rozwojem kapitału ludzkiego. Wykorzystane rozwiązanie LMS zapewnia pomoc w zarządzaniu aktywnością szkoleniową oraz kompetencjami w organizacji, a także umożliwia logistykę szkoleń tradycyjnych.

„Wybór rozwiązania SABA do zarządzania rozwojem kapitału ludzkiego przez zakład ubezpieczeniowy TUiR Warta dobitnie wskazuje, że najlepsze polskie firmy z sukcesem wykorzystują innowacyjne technologie do uzyskania przewagi konkurencyjnej w erze społeczeństwa informacyjnego. Pragniemy podkreślić, że jest to pierwsze tak kompleksowe wdrożenie wykorzystujące e-learning w instytucji finansowej w Polsce”- powiedział Prezes Zarządu Betacom, Mirosław Załęski.

Realizacja projektu e-learningowego będzie dotyczyła w pierwszej kolejności pionu sprzedaży a w następnej likwidacji szkód i back-office. W przyszłości firma planuje udostępnienie tego systemu pracownikom całej Grupy Ubezpieczeniowo-Finansowej WARTA (tj. obok TUiR WARTA również WARTA VITA i WARTA TFI). Nowy system zarządzania kapitałem ludzkim pozwoli na przeprowadzenie większej liczby szkoleń dla większej grupy pracowników w krótszym czasie, co umożliwi wyższą efektywność pracy, a w konsekwencji pozytywnie wpłynie na rentowność Towarzystwa.

Wdrożenie systemu w TUiR Warta będzie przebiegało w kilku etapach, aż do 2005 r. Po zakończeniu pierwszego etapu projektu, które przewidziane jest na styczeń 2004, pracownicy uzyskają możliwość korzystania ze szkoleń elektronicznych.

Rozwiązanie e-learningowe firmy SABA jest stosowane m. in. przez światowego lidera wykorzystującego technologie internetowe firmę Cisco Systems.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. powstało w 1920r.
Jest największą prywatną firmą ubezpieczeniową w Polsce. Posiada ustabilizowaną i niekwestionowaną pozycję na rynku ubezpieczeniowym, potwierdzoną wysoką oceną ratingową przyznaną przez agencję Standard & Poor's. Jest pierwszą firmą ubezpieczeniową notowaną na giełdzie. Bogata oferta WARTY kierowana jest do szerokiej grupy klientów w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, turystycznych, odpowiedzialności cywilnej (w tym OC grup zawodowych) i ubezpieczeń finansowych. WARTA oferuje również kompleksowe ubezpieczenia typu all risks dla dużych podmiotów gospodarczych oraz pakiety dla małego i średniego biznesu. Jest liderem w ubezpieczeniach morskich i lotniczych.

Aby ułatwić Klientom dostęp do wszystkich rodzajów ubezpieczeń – majątkowych, osobowych, ubezpieczeń na życie, a także funduszy inwestycyjnych, WARTA i jej spółki zależne – WARTA VITA i WARTA TFI zjednoczyły swoje działania w ramach Grupy Ubezpieczeniowo – Finansowej WARTA.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>