Wyniki finansowe – IV kwartał roku obrotowego 2005/2006

Betacom
15 maja 2006

W czwartym kwartale bieżącego roku obrotowego Spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 27.4 mln zł, a narastająco po IV kwartałach bieżącego roku obrotowego sprzedaż wyniosła 115,8 mln zł co stanowi wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 30%.

Zysk operacyjny wyniósł 2,6 mln zł co stanowi spadek w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 22%.

W bieżącym roku obrotowym zysk netto wyniósł 2,0 mln zł co stanowi spadek w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 32%.

Duży wzrost zatrudnienia w poprzednich 3 kwartałach i brak adekwatnego wzrostu marży w realizowanych projektach oraz przesunięcie w czasie kilku znaczących projektów spowodowały wygenerowanie straty w IV kwartale mimo wzrostu sprzedaży w tym kwartale o 45% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego i pozyskania wielu perspektywicznych klientów. Wstępne dane o sprzedaży w kwietniu 2006r. wykazują wzrost sprzedaży w stosunku do kwietnia 2005r. o ponad 100%. Zarząd spodziewa się przesunięcia w czasie efektów związanych ze znacznym zwiększeniem zatrudnienia.

W związku ze znacznym spadkiem marż na rynku usług serwisowych Zarząd podjął decyzję o ograniczeniu inwestycji w tym obszarze i dokonał redukcji zatrudnienia o około 9% do końca kwietnia co pozwoli na zmniejszenie kosztów w najbliższych kwartałach.

W zakresie pozyskiwania kontraktów związanych z tworzeniem oprogramowania na zamówienie i systemu do zarządzania wiedzą (realizacja pierwszego wdrożenie dla jednego z banków) Spółka pozyskała wiele nowych kontraktów co przyniesie znaczący wzrost przychodów (ponad 80%) w tych obszarach w następnym roku obrotowym.
Betacom poszerza zakres oferowanych rozwiązań z dużą wartością dodaną i w kwietniu podpisała umowy partnerskie z włoską firmą List SpA, liderem rozwiązań rynków elektronicznych dla banków, biur maklerskich oraz instytucji finansowych zajmujących się obrotem instrumentami finansowymi przy wykorzystaniu elektronicznych kanałów dostępu oraz z norweską firmą Fast Search & Transfer przodującą w dziedzinie technologii wyszukiwania informacji i od lat utrzymującą w niej pozycję światowego lidera.
W wyniku podjętych decyzji dotyczących optymalizacji kosztów w najbliższych kwartałach spodziewamy się poprawy efektywności i zyskowności.

W najbliższym roku Zarząd zamierza rekomendować Walnemu Zgromadzeniu przeznaczenie 25-35% zysku netto na dywidendę.

***
Firma Betacom S.A. istnieje na rynku od 1995 roku. Zajmuje się produkcją oprogramowania, doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych oraz integracją systemów komputerowych. Betacom należy do grona 6 największych integratorów na polskim rynku. Firma od wielu lat współpracuje m.in. z IBM, HP, Cisco Systems, Microsoft, Oracle.
Swoją główną działalność firma skupia na integracji systemów informatycznych i usług sieciowych, kompleksowej obsłudze informatycznej, oferowaniu systemów e-learningowych, budowie systemów bezpieczeństwa i archiwizacji danych, dostawie markowego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania renomowanych producentów. Firma posiada nowoczesną, ogólnopolską sieć serwisową. Od 19 marca 2004 r. akcje Betacom notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

Eduwarebox Release 2020 Go Live!
12 listopada 2020

Eduwarebox Release 2020 Go Live!

Światło dzienne ujrzała właśnie najnowsza wersja naszego rozwiązania dla edukacji Eduwarebox. Minęły 3 lata od powstania i pierwszego wdrożenia, a dziś z przyjemnością przedstawiamy kolejną, odświeżoną i uaktualnioną odsłonę produktu, który dostarcza jeszcze więcej możliwości nauczycielom i uczniom. O wszystkich istotnych zmianach i planach związanych z dalszym rozwojem informujemy na łamach wydanego właśnie „Release Document […]

>
14 października 2020

Rewolucyjne wykorzystanie VR w diagnostyce i terapii kręgosłupa.

Projekt „VRneck SOLUTION – Innowacyjny system do diagnostyki, terapii i treningu zaburzeń funkcjonalnych i uszkodzeń części szyjnej kręgosłupa”, pozytywnie oceniony podczas lipcowego panelu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), teraz doczekał się podpisania umowy na jego finansowanie. Lubimy dzielić się pozytywnymi wiadomościami, dlatego z dumą informujemy o podpisaniu przez konsorcjum Uniwersytetu Medycznego w Łodzi […]

>
Portal Intranetowy dla  Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
9 września 2020

Portal Intranetowy dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Wygrany, wspólny projekt Betacom i Control System Software podzielony jest na klika etapów, a całość zostanie zrealizowana do 30 września 2021. Celem jest zbudowanie zintegrowanego środowiska pracy grupowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, jakim stanie się portal intranetowy wraz z aplikacjami dziedzinowymi. Będzie on obejmował wdrożenie i uruchomienie portalu intranetowego do gromadzenia i wymiany wiedzy wraz […]

>