Wyniki finansowe – IV kwartał roku obrotowego 2005/2006

Betacom
15 maja 2006

W czwartym kwartale bieżącego roku obrotowego Spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 27.4 mln zł, a narastająco po IV kwartałach bieżącego roku obrotowego sprzedaż wyniosła 115,8 mln zł co stanowi wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 30%.

Zysk operacyjny wyniósł 2,6 mln zł co stanowi spadek w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 22%.

W bieżącym roku obrotowym zysk netto wyniósł 2,0 mln zł co stanowi spadek w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o 32%.

Duży wzrost zatrudnienia w poprzednich 3 kwartałach i brak adekwatnego wzrostu marży w realizowanych projektach oraz przesunięcie w czasie kilku znaczących projektów spowodowały wygenerowanie straty w IV kwartale mimo wzrostu sprzedaży w tym kwartale o 45% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego i pozyskania wielu perspektywicznych klientów. Wstępne dane o sprzedaży w kwietniu 2006r. wykazują wzrost sprzedaży w stosunku do kwietnia 2005r. o ponad 100%. Zarząd spodziewa się przesunięcia w czasie efektów związanych ze znacznym zwiększeniem zatrudnienia.

W związku ze znacznym spadkiem marż na rynku usług serwisowych Zarząd podjął decyzję o ograniczeniu inwestycji w tym obszarze i dokonał redukcji zatrudnienia o około 9% do końca kwietnia co pozwoli na zmniejszenie kosztów w najbliższych kwartałach.

W zakresie pozyskiwania kontraktów związanych z tworzeniem oprogramowania na zamówienie i systemu do zarządzania wiedzą (realizacja pierwszego wdrożenie dla jednego z banków) Spółka pozyskała wiele nowych kontraktów co przyniesie znaczący wzrost przychodów (ponad 80%) w tych obszarach w następnym roku obrotowym.
Betacom poszerza zakres oferowanych rozwiązań z dużą wartością dodaną i w kwietniu podpisała umowy partnerskie z włoską firmą List SpA, liderem rozwiązań rynków elektronicznych dla banków, biur maklerskich oraz instytucji finansowych zajmujących się obrotem instrumentami finansowymi przy wykorzystaniu elektronicznych kanałów dostępu oraz z norweską firmą Fast Search & Transfer przodującą w dziedzinie technologii wyszukiwania informacji i od lat utrzymującą w niej pozycję światowego lidera.
W wyniku podjętych decyzji dotyczących optymalizacji kosztów w najbliższych kwartałach spodziewamy się poprawy efektywności i zyskowności.

W najbliższym roku Zarząd zamierza rekomendować Walnemu Zgromadzeniu przeznaczenie 25-35% zysku netto na dywidendę.

***
Firma Betacom S.A. istnieje na rynku od 1995 roku. Zajmuje się produkcją oprogramowania, doradztwem, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań informatycznych oraz integracją systemów komputerowych. Betacom należy do grona 6 największych integratorów na polskim rynku. Firma od wielu lat współpracuje m.in. z IBM, HP, Cisco Systems, Microsoft, Oracle.
Swoją główną działalność firma skupia na integracji systemów informatycznych i usług sieciowych, kompleksowej obsłudze informatycznej, oferowaniu systemów e-learningowych, budowie systemów bezpieczeństwa i archiwizacji danych, dostawie markowego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania renomowanych producentów. Firma posiada nowoczesną, ogólnopolską sieć serwisową. Od 19 marca 2004 r. akcje Betacom notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowe informacje:
Dariusz Styka
Tel. (22) 53 39 888
Tel. 0 606 374 500

Udostępnij

Zobacz także

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>
Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.
21 maja 2020

Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.

22 maja wspólnie z Fortinet mieliśmy okazję być Partnerem Strategicznym VII Konferencji organizowanej przez IDG wydawcę Computerworld. To już VIII edycja wydarzenia, które poświęcone jest tematyce chmurowej. Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu, co skłania biznes do inwestycji w rozwiązania chmurowe, jak zmieniają się firmy dzięki chmurze o tym mieliśmy okazję posłuchać podczas […]

>