Znakomite wyniki finansowe Betacom po I półroczu

Betacom
29 listopada 2013

Spółka Betacom, jeden z czołowych integratorów IT w kraju, opublikował raport finansowy za I półrocze roku obrotowego 2013/2014. W raportowanym okresie przychody ze sprzedaży wzrosły r/r o 117% do poziomu 61 mln zł. Odnotowano również wyższe zyski z działalności operacyjnej, brutto ze sprzedaży oraz netto.

Poprawiająca się dynamika wzrostu PKB pomogła spółce zwiększyć przychody ze sprzedaży. W pierwszym półroczu roku obrachunkowego 2013/2014 wyniosły one 61 mln zł, co w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, gdzie osiągnięto 28 mln zł, oznacza wzrost o 117%. Zysk ze sprzedaży brutto wyniósł 6,48 mln zł i był wyższy o 24% wobec wyniku z I półrocza roku obrachunkowego 2012/2013.

Spółka utrzymała zbliżone do zeszłego okresu poziomy kosztów, zarówno ogólnego zarządu, jak i ze sprzedaży, co przy wyższym zysku brutto przyczyniło się do zwiększenia zysku operacyjnego. Osiągnięty wynik 1,28 mln złotych jest prawie 20 razy wyższy wobec kwoty wypracowanej rok wcześniej. Z kolei zysk netto odnotował wzrost do wartości 1,1 mln zł, przy 70 tys. zł w I półroczu poprzedniego roku obrachunkowego.

„Poprawa wyników finansowych to efekt realizowanej od kilku lat strategii, polegającej na koncentracji naszych działań w obszarach, w których posiadamy najwyższe kompetencje oraz wieloletnie doświadczenie. Rynek, na którym działamy jest bardzo konkurencyjny. Klienci oczekują, że środki zainwestowane w rozwój infrastruktury IT przyniosą określone korzyści, dlatego szukają sprawdzonych partnerów o ugruntowanej pozycji. Jesteśmy w stanie zapewnić im najnowocześniejsze rozwiązania dostępne na rynku.” – przekonuje Mirosław Załęski, Prezes Zarządu Betacom S.A.

W ostatnich miesiącach Betacom pozyskał wiele nowych zamówień od wieloletnich klientów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego oraz zdobył zlecenia z sektora publicznego ZUS, KNF, Telewizja Polska.

Warto również odnotować dobre wyniki spółki zależnej BI Insight S.A., w której Betacom S.A. posiada 35% kapitału. W skali trzech kwartałów roku obrotowego 2013 zysk netto spółki, zajmującej się rozwiązaniami klasy Business Intelligence, wyniósł 284 tys. złotych.

Betacom S.A. nawiązuje również kolejne partnerstwa, które uzupełniają jej ofertę produktową. Przykładem jest niedawno zawarta umowa partnerska z firmą FalconStor – pionierem w zakresie rozwoju innowacyjnych, skalowalnych i otwartych rozwiązań klasy Enterprise w zakresie ochrony danych. FalconStor posiada niezbędne narzędzia do zwiększenia wydajności środowisk IT i zapewnienia kompletnych usług Disaster Recovery.

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>