Bezpieczeństwo w środowisku Microsoft 365 to proces ciągły!

Betacom
14 września 2023

Microsoft stale aktualizuje i rozszerza swoje rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, aby sprostać zmieniającym się zagrożeniom, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z nowościami i dostosowywać strategię bezpieczeństwa do aktualnych potrzeb. Jak zająć się zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa dowiecie się Państwo z krótkiej instrukcji w artykule.

Microsoft 365 (wcześniej znany jako Office 365) to rozbudowany pakiet narzędzi i usług do pracy i komunikacji w firmach. W celu podniesienia poziomu zabezpieczeń w środowisku Microsoft 365, możesz podjąć kilka kroków:

  • Włącz dwuskładnikową autoryzację (MFA):

MFA to dodatkowy poziom zabezpieczeń, który wymaga od użytkowników potwierdzenia swojej tożsamości poprzez coś więcej niż tylko hasło. Możesz włączyć MFA dla wszystkich użytkowników, aby zwiększyć bezpieczeństwo dostępu do kont w Microsoft 365.

  • Zarządzanie dostępem:

Korzystaj z narzędzi takich jak Azure AD Conditional Access, aby kontrolować, kto, skąd i jak może uzyskiwać dostęp do zasobów w chmurze Microsoft 365. Możesz ustawić różne polityki dostępu w zależności od roli użytkownika, lokalizacji czy rodzaju urządzenia.

  • Monitorowanie aktywności:

Użyj narzędzi do monitorowania aktywności w Microsoft 365, takich jak Azure Advanced Threat Protection (ATP) czy Microsoft Defender for Identity. Te narzędzia analizują ruch w Twojej organizacji w celu wykrywania podejrzanych działań i ataków.

  • Zarządzanie uprawnieniami:

Regularnie przeglądaj i aktualizuj uprawnienia użytkowników w Microsoft 365. Upewnij się, że mają tylko te dostępy, które są niezbędne do wykonywania ich pracy.

  • Szkolenie pracowników:

Zorganizuj szkolenia dla pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa. Pomóż im rozpoznawać zagrożenia, unikać ataków typu phishing i działać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

  • Backup danych:

Regularnie twórz kopie zapasowe danych przechowywanych w Microsoft 365. Chociaż Microsoft oferuje pewne mechanizmy ochrony danych, własne kopie zapasowe są dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą danych.

  • Regularne aktualizacje i łatki:

Upewnij się, że wszystkie aplikacje i usługi w ramach Microsoft 365 są regularnie aktualizowane i stosuj dostępne łatki zabezpieczeń.

  • Zapewnij zgodność z przepisami:

Jeśli Twoja firma jest zobowiązana do przestrzegania konkretnych regulacji, takich jak RODO czy HIPAA, upewnij się, że Twoje ustawienia i praktyki w Microsoft 365 są zgodne z tymi przepisami.

  • Korzystaj z zaawansowanych usług zabezpieczeń:

Rozważ użycie zaawansowanych usług zabezpieczeń oferowanych przez Microsoft, takich jak Microsoft Defender for Office 365, Microsoft Defender for Endpoint i innych, w zależności od Twoich potrzeb.

 

Pamiętaj, że bezpieczeństwo w środowisku Microsoft 365 to proces ciągły. Regularnie monitoruj i dostosowuj swoje zabezpieczenia do zmieniających się zagrożeń i potrzeb Twojej organizacji.

Zapraszamy do kontaktu: ms@betacom.com.pl 

 

Udostępnij

Zobacz także

20 września 2023

BETACOM rozszerza kompetencje i zdobywa nowe specjalizacje w zakresie rozwiązań bezpieczeństwa Fortinet

Tegoroczne wakacje to już tylko wspomnienie, ale dla nas nie był to okres wyłącznie błogiego odpoczynku. Nasi inżynierowie intensywnie się szkolili, zdobywali wiedzę w zakresie instalacji, konfiguracji i utrzymania rozwiązań Fortinet Security Fabric. Teraz przyszedł czas na praktyczne wykorzystanie kompetencji. „Obecnie mamy aż 4 inżynierów posiadających certyfikacje Fortinet, w tym 3 z certyfikacjami NSE7 z […]

>
21 czerwca 2023

Betacom wyłącznym partnerem SER Group w Polsce

Rozwijamy strategiczne partnerstwo z SER Group, liderem na rynku usług inteligentnego zarządzania treścią w organizacji. Oparta na sztucznej inteligencji platforma Doxis Intelligent Content Automation i jej pakiety rozwiązań dla najważniejszych procesów biznesowych, automatyzują zrozumienie treści w ekosystemach przedsiębiorstw. Uznane przez analityków rynkowych rozwiązania SER Group ułatwiają codzienną pracę już ponad pięciu milionom użytkowników. SER Group […]

>
20 stycznia 2023

Hattrick Betacom na Kongresie Partnerów Hewlett Packard Enterprise

To był Kongres pełen emocji! Doroczne spotkanie Partnerów Hewlett Packard Enterpise jest czasem podsumowania oraz rozmów o planach na kolejny rok.  Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było „The Team”.  W Betacom kierujemy się wartościami #współpraca #Innowacyjność #odpowiedzialność, które dla nas cechują dobry i zgrany Zespół. Tym bardziej cieszymy się, że zostaliśmy wyróżnieni trzema wyjątkowo cennymi nagrodami […]

>