Betacom S.A. przejął pakiet 51% udziałów i został partnerem technologicznym Edventure Research Lab Sp.z o.o.

Betacom S.A. przejął pakiet 51% udziałów i został partnerem technologicznym Edventure Research Lab Sp.z o.o.
Betacom
15 stycznia 2018

To kolejny krok w realizacji Strategii Betacom S.A. 2017-2020. Firma Edventure Research Lab Sp. z o.o. jest twórcą platformy Bloom, która dzięki stosowanemu silnikowi sztucznej inteligencji (AI) wspiera proces diagnozowania dzieci ze spektrum autyzmu.

Zgodnie z zawartą umową inwestycyjną w kolejnych latach planowane jest dofinansowanie spółki Edventure Research Lab Sp. z o.o. na poziomie do 3 milionów złotych w zakresie badań i rozwoju produktów. Zadaniem Betacom jako partnera technologicznego przedsięwzięcia jest nie tylko komercjalizacja rozwiązań realizowanych przez Edventure Research Lab w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Spółka przede wszystkim wesprze rozwój platformy Bloom odpowiadającej za przetwarzanie oraz zaawansowaną analizę bazy zawierającej ponad 100 000 przypadków już przeprowadzonych diagnoz i programów terapeutycznych.

„Zgodnie z misją Betacom wspierania biznesowych rozwiązań hybrydowych, projekt jest realizowany na styku łączenia świata nowych technologii z tradycyjnie funkcjonującymi placówkami terapeutycznymi. Obecnie Edventure Research Lab prowadzi prace badawczo-rozwojowe w ramach rozwijanej sieci terapeutycznych punktów przedszkolnych Dreamlab (dreamlab.com.pl). Pierwsza taka placówka wystartowała w styczniu 2018 w Sopocie. Dreamlab ma na celu przygotowanie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do uczestnictwa w systemie edukacji włączającej oraz samodzielnego funkcjonowania w szkole i codziennym życiu.” – komentuje Bartłomiej Antczak, Prezes Zarządu Betacom S.A.

Istotnym z punktu widzenia biznesowego jest fakt, że przedsięwzięcie udostępnienia funkcjonalności platformy Bloom spotkało się już z dobrym przyjęciem zagranicznych partnerów. Pozytywne sygnały płyną m.in. z Chin i innych krajów w obrębie największego na świecie rynku azjatyckiego. W 2018 roku priorytetem i celem zespołu Betacom, w ramach Linii Biznesowej Edukacja, jest uruchomienie minimum jednego projektu komercyjnego na rynku chińskim.
Dodatkowo, w ramach strategii Betacom 2017-2020, kluczowa jest komercjalizacja kompetencji w obszarze sztucznej inteligencji. – „Przedsięwzięcie realizowane wspólnie z Edventure Research Lab jest pierwszym projektem angażującym specjalistów Betacom w zagadnienia machine learning. Patrząc na oczekiwania innych segmentów rynku, ważnych z punktu widzenia kluczowych projektów spółki, już w 2018 roku planujemy wykorzystać nasze nowe kompetencje m.in. w branży energetycznej.” – dodaje Robert Fręchowicz, Członek Zarządu Betacom S.A.

„Dla Betacom jest to niewątpliwa szansa i wyzwanie. Wierzę, że wspólny rozwój projektów wraz ze świeżo przejętą Spółką zależną potwierdzą, iż założenia Strategii 2017-2020 są słuszne. Do realizacji tych celów powinniśmy wspólnie wykorzystać know-how organizacji w zakresie wytwarzania produktów i usług o wysokim stopniu innowacyjności. Myślę, że zrealizowane projekty, a także kolejne realizowane plany potwierdzają i pokażą nas na rynku kapitałowym z zupełnie innej niż dotychczas strony – lepszej, bardziej efektywnej i przekładającej się na wyższą atrakcyjność dla akcjonariusza” – komentuje Bartłomiej Antczak.

Udostępnij

Kontakt do inwestorów

Zobacz także

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz firmę Betacom S.A. Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na podstawie analizy ruchów głowy pacjenta wyznacza tzw. siatkę ruchomości […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>
Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.
21 maja 2020

Bezpieczne bujać w obłokach, czyli jak przeprowadzić transformację cyfrową z Betacom.

22 maja wspólnie z Fortinet mieliśmy okazję być Partnerem Strategicznym VII Konferencji organizowanej przez IDG wydawcę Computerworld. To już VIII edycja wydarzenia, które poświęcone jest tematyce chmurowej. Jak efektywnie wykorzystać technologie cloud w rozwoju biznesu, co skłania biznes do inwestycji w rozwiązania chmurowe, jak zmieniają się firmy dzięki chmurze o tym mieliśmy okazję posłuchać podczas […]

>