Betacom S.A. przejął pakiet 51% udziałów i został partnerem technologicznym Edventure Research Lab Sp.z o.o.

Betacom S.A. przejął pakiet 51% udziałów i został partnerem technologicznym Edventure Research Lab Sp.z o.o.
Betacom
15 stycznia 2018

To kolejny krok w realizacji Strategii Betacom S.A. 2017-2020. Firma Edventure Research Lab Sp. z o.o. jest twórcą platformy Bloom, która dzięki stosowanemu silnikowi sztucznej inteligencji (AI) wspiera proces diagnozowania dzieci ze spektrum autyzmu.

Zgodnie z zawartą umową inwestycyjną w kolejnych latach planowane jest dofinansowanie spółki Edventure Research Lab Sp. z o.o. na poziomie do 3 milionów złotych w zakresie badań i rozwoju produktów. Zadaniem Betacom jako partnera technologicznego przedsięwzięcia jest nie tylko komercjalizacja rozwiązań realizowanych przez Edventure Research Lab w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Spółka przede wszystkim wesprze rozwój platformy Bloom odpowiadającej za przetwarzanie oraz zaawansowaną analizę bazy zawierającej ponad 100 000 przypadków już przeprowadzonych diagnoz i programów terapeutycznych.

„Zgodnie z misją Betacom wspierania biznesowych rozwiązań hybrydowych, projekt jest realizowany na styku łączenia świata nowych technologii z tradycyjnie funkcjonującymi placówkami terapeutycznymi. Obecnie Edventure Research Lab prowadzi prace badawczo-rozwojowe w ramach rozwijanej sieci terapeutycznych punktów przedszkolnych Dreamlab (dreamlab.com.pl). Pierwsza taka placówka wystartowała w styczniu 2018 w Sopocie. Dreamlab ma na celu przygotowanie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do uczestnictwa w systemie edukacji włączającej oraz samodzielnego funkcjonowania w szkole i codziennym życiu.” – komentuje Bartłomiej Antczak, Prezes Zarządu Betacom S.A.

Istotnym z punktu widzenia biznesowego jest fakt, że przedsięwzięcie udostępnienia funkcjonalności platformy Bloom spotkało się już z dobrym przyjęciem zagranicznych partnerów. Pozytywne sygnały płyną m.in. z Chin i innych krajów w obrębie największego na świecie rynku azjatyckiego. W 2018 roku priorytetem i celem zespołu Betacom, w ramach Linii Biznesowej Edukacja, jest uruchomienie minimum jednego projektu komercyjnego na rynku chińskim.
Dodatkowo, w ramach strategii Betacom 2017-2020, kluczowa jest komercjalizacja kompetencji w obszarze sztucznej inteligencji. – „Przedsięwzięcie realizowane wspólnie z Edventure Research Lab jest pierwszym projektem angażującym specjalistów Betacom w zagadnienia machine learning. Patrząc na oczekiwania innych segmentów rynku, ważnych z punktu widzenia kluczowych projektów spółki, już w 2018 roku planujemy wykorzystać nasze nowe kompetencje m.in. w branży energetycznej.” – dodaje Robert Fręchowicz, Członek Zarządu Betacom S.A.

„Dla Betacom jest to niewątpliwa szansa i wyzwanie. Wierzę, że wspólny rozwój projektów wraz ze świeżo przejętą Spółką zależną potwierdzą, iż założenia Strategii 2017-2020 są słuszne. Do realizacji tych celów powinniśmy wspólnie wykorzystać know-how organizacji w zakresie wytwarzania produktów i usług o wysokim stopniu innowacyjności. Myślę, że zrealizowane projekty, a także kolejne realizowane plany potwierdzają i pokażą nas na rynku kapitałowym z zupełnie innej niż dotychczas strony – lepszej, bardziej efektywnej i przekładającej się na wyższą atrakcyjność dla akcjonariusza” – komentuje Bartłomiej Antczak.

Udostępnij

Kontakt dla inwestorów

Zobacz także

18 marca 2024

HPE CloudPhysics - uwolnij pełen potencjał swojego IT. Za darmo!

HPE CloudPhysics to platforma analityczna oparta na chmurze, która zapewnia firmom wgląd w sytuację oraz dostarcza rekomendacji w celu optymalizacji ich infrastruktury IT. Czy warto zainteresować się tym rozwiązaniem HPE? Większa widoczność utylizacji zasobów chmury i lokalnych oraz komplet informacji potrzebnych do podsumowania i porównania kosztów Konsekwencją większej widoczności jest ograniczenie kosztów chmury – pomocne w tym są […]

>
15 lutego 2024

Wydarzenie online - Cyberbezpieczeństwo a Dyrektywa NIS 2. Praktyczne rozważania.

Zapraszamy na spotkanie eksperckie, które poświęcone będzie tematyce cyberbezpieczeństwa w kontekście Dyrektywy NIS 2. Dyrektywa NIS 2 to strategiczny dokument regulujący bezpieczeństwo cyfrowe w Unii Europejskiej. Podczas spotkania zaprezentujemy najnowsze wymagania i wytyczne. Termin: Środa, 28 lutego 2024r., godzina 10.00- 12.30 LINK DO REJESTRCJI AGENDA Dyrektywa NIS 2 – nowy, wyższy poziom w zakresie regulacji cyberbezpieczeństwa […]

>
13 lutego 2024

Zaproszenie na webinar #SecurityFocus - Defender for Identity

Betacom S.A., Microsoft, AB S.A. zapraszają do udziału w kolejnym webnarze w zakresie cyberbezpieczeństwa #Security Focus Akademia Microsoft. Termin: czwartek, 29 luty 2024r., godzina 11.00 LINK DO REJESTRACJI Najbliższy temat to: Defender for Identity. Zabezpiecz tożsamość w organizacji. Agenda spotkania: Wyzwania związane z zarządzaniem tożsamością Wprowadzenie do Defender for Identity Rola Defender for Identity w […]

>