Betacom Bloom Chat Diagnosis – nasze rozwiązanie na miarę europejskiego finału IBM Watson Dragons’s Den 2018

Betacom Bloom Chat Diagnosis – nasze rozwiązanie na miarę europejskiego finału IBM Watson Dragons’s Den 2018
Betacom
29 listopada 2018

Czym jest przygotowane przez Zespół Betacom rozwiązanie Bloom Chat Diagnosis?

Zespół Betacom stworzył prototyp platformy, która wspiera terapeutów w analizie audiogramów (wyników testów uwagi słuchowej – testy wykonywane m.in. przez specjalistów w Dreamlab). Platforma ma zapewnić terapeutom aplikację typu czat. Używając języka naturalnego, terapeuta komunikuje się z botem, któremu dostarcza podstawowy zestaw informacji o pacjencie (płeć, wiek, podejrzane zaburzenia) i obraz audiogramu. Platforma digitalizuje audiogram, analizuje jego dane i wskazuje najbardziej prawdopodobny wynik pasujący do już zgromadzonych danych. Wynik może potwierdzić diagnozę terapeuty lub jej zaprzeczać i wskazując na to jaki rodzaj terapii powinien być wprowadzony.
Analiza zgormadzonych audiogramów wykonywana jest za pomocą modelu predykcyjnego opartego na Watson Knowledge Studio. Przygotowany przez Zespół Betacom Bot został stworzony przy użyciu usługi Watson Assistant.

Droga do europejskiego finału IBM Watson Build Dragons’s Den

IBM Wason Build to coroczny konkurs, który składa się z 4 etapów. By zakwalifikować się do europejskiego finału, trzeba przejść pierwsze dwa.
Pierwszym jest rozpisane biznes planu, w którym powinny naleźć się m.in. takie założenia jak:
a. Jaki jest pomysł na projekt i co będzie efektem pracy.
b. Do kogo jest skierowany
c. Jaki jest plan wdrożenia zaproponowanego rozwiązania.
d. Jaki jest dalszy plan rozwoju.
W drugim etapie najważniejsze jest opracowanie prototypu, który musi być przygotowany w oparciu o dostępne narzędzia IBM Watson w obszarze machine learning i AI (Artificial Intelligence). Prototyp wraz z biznes planem jest wysłany do IBM. Specjalna komisja analizuje przesłane pomysły, weryfikuje ich potencjał i wybiera najlepsze. Spośród nadesłanych pomysłów do etapu trzeciego kwalifikowane są najciekawsze.
Trzeci etap to prezentacja prototypu przed Jury konkursu podczas „IBM Watson Bulid Dragons’s Den” nazywany Można go również nazwać finałem europejskim.
Czwarty etap, czyli finał światowy, który odbędzie się 10 lutego 2019 w San Francisco.

19 listopada dostaliśmy oficjalne zaproszenie do trzeciego etapu konkursu, czyli prezentacji rozwiązania w trakcie IBM Watson Build Dragons’s Den 2018 wśród wyłonionych 32 najlepszych europejskich projektów.
Podczas 15 minutowej prezentacji, odpowiadamy na pytania skąd pojawił się pomysł na projekt, czym on właściwie jest oraz jakie mamy plany na jego dalszy rozwój. Następnie jury zdecyduje, który z projektów zostanie przedstawiony w trakcie światowego finału w lutym 2019 w San Francisco.

W europejskim finale nasze rozwiązanie pokażą Magda Pleskacz, Bartłomiej Antczak oraz Robert Sobczyk.
Prezentacja w Barcelonie to duży sukces, ponieważ spośród 400 zgłoszonych rozwiązań ocenianych było tylko 155 a do finału europejskiego zakwalifikowane zostały tylko 32 projekty.

Więcej informacji czym jest IBM Watson Build Challange:

https://www-356.ibm.com/partnerworld/wps/servlet/ContentHandler/watson-build

Udostępnij

Zobacz także

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.
21 sierpnia 2020

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim - warsztaty w Berlinie.

Dyskusja o transformacji cyfrowej w szkołach na rynku niemieckim – rozpoczęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców Edukacyjnych w Niemczech – Verband Bildungsmedien (VBM). Realizując założenia biznesowe umowy konsorcyjnej, podpisanej w grudniu 2019 roku pomiędzy Asseco Data Systems, Betacom oraz Schul-Cloud GmbH, nasz niemiecki dystrybutor organizuje w dniach 24-25.08 warsztaty w Berlinie z Verband Bildungsmedien. Mają one […]

>
VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.
30 czerwca 2020

VRneck Solution – sztuczna inteligencja w diagnozie i terapii kręgosłupa.

VRneck Solution to projekt badawczo-rozwojowego, którego celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w procesie diagnozowania i rehabilitacji zaburzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Edventure Research Lab – spółkę z grupy kapitałowej Betacom S.A.  Nowością metodologiczną zarówno w diagnozie, jak i rehabilitacji kręgosłupa szyjnego jest metoda VRneck Solution, która na […]

>
Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA
29 maja 2020

Betacom partnerem UiPath, wiodącego dostawcy rozwiązań RPA

Robotic Process Automation to jedna z najszybszych ścieżek do cyfrowej transformacji. Mając na uwadze umożliwienie naszym klientom osiągania w krótkim czasie znaczących korzyści biznesowych nawiązaliśmy współpracę partnerską z wiodącym dostawcą rozwiązań Robotic Process Automation (RPA), firmą UiPath. „Rozszerzamy nasze kompetencje w obszarze automatyzacji i robotyzacji, ponieważ chcemy lepiej wspierać cyfrową transformację naszych klientów. Rozwiązania UiPath […]

>